Sommersolverv 2021
yöttömän yön tapahtumaviikonloppu

Villit estekilpailut 10.7.2021

Esteratsastus la 10.7.

Kilpailupäivä: Lauantai 10.7.2021
Paikka: Shelyes
VIP: Perjantai 9.7.2021
Kilpailutyyppi: Villit kilpailut
Arvontatapa: Lyhyt arvonta
Tapahtumanjärjestäjät
Jassu L. VRL-08942 shelyesyllapito(at)gmail.com
Viivi VRL-08852 stallbrynhild(at)gmail.com

Luokat

Luokka 1.: 60 cm, max. 35 os.
Luokka 2.: 80 cm (Kenttä: Harraste), max. 35 os.
Luokka 3.: 90-100 cm (Kenttä: Tutustumis/Helppo), max. 50 os.
Luokka 4.: 110-115 cm (Kenttä: CIC1/CIC2), max. 70 os.
Luokka 5.: 120-130 cm (Kenttä: CIC3), max. 55 os.
Tutustu tapahtumapaikkaan
Alustava aikataulu

Osallistumisinfo ja rajoitukset

  • Yksi ratsukko saa startata korkeintaan kahdessa eri luokassa per laji, ja vain kerran kummassakin luokassa.
  • Yksi hevonen saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan ratsastaja vaihtuu suoritusten välissä.
  • Sama ratsastaja saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan hevonen vaihtuu suoritusten välissä.
  • Yksi IRL-henkilö saa tuoda kilpailuihin niin monta hahmoa = ratsukkoa = hevosta kuin haluaa.
  • Useamman korkeuden luokissa ratsukko valitsee tarinallisesti korkeuden ennen suoritusta, mutta tätä ei tarvitse ilmoittaa osallistumisessa. Järjestelmä kysyy tällöin ratsukon maksimikapasiteetin, jotta varmistetaan, riittääkö kapasiteetti osallistumaan kenttärankingiin. Kenttärankingiin osallistuessa suoritustaso on kaikille avoimen korkeuden mukainen.
  • Kilpailujen tulokset arvotaan arvontakoneella. Kilpailuissa ei jaeta lisäarpoja. Luokkien minimiosallistujamäärä on 15, ja luokat täytetään tähän asti keksityillä ratsukoilla, jos määrä jää vajaaksi kilpailupäivään mennessä. Noudatamme sijoittuneiden määrityksessä VRL:n suosituksia.

Sommersolverv 2021

Vuoden 2021 Sommersolvervin pääosassa ovat monilajikilpailut, joissa kisaillaan kouluratsastuksessa, rataesteillä sekä maastoesteillä. Jokaisen lajin luokkiin voi osallistua vapaasti erikseen, ja kaikkiin kolmeen lajiin kenttäratsastusluokkien mukaisesti osallistuneet ratsukot palkitaan vielä erikseen kenttäratsastuksen pisteytystä hyödyntäen (ks. SSV2021 kenttäranking).


1. sija

2. sija

3. sija

4. sija

5. sija

6.+ sija
Ks. Palkintoruusukkeet

Osallistumisaika on päättynyt. Tulokset tulleet.

Tulokset seurattiin livenä SSV2021 Discord-palvelimella 11.7. alkaen klo. 19:00. Jos et päässyt paikalle tai jos haluat uudelleenelää kisalivekokemuksen, voit käynnistää kisasimulaattorin käyttämällä alla olevia nappeja! Discordissa luokan 1 eli 60 cm:n selostus alkoi tästä viestistä.
Valmiit tulokset näet painamalla ensimmäistä alla olevaa nappia.



Paras esteratsukko
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 1: 60 cm (30 os., 5 sijoittuu, arv. A.2.0, enimmäisaika 58 s)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Vivienne Blankley - Prontoponzio 0 vp – 50,93 s
Anna Sternellè - MM Latte Macchiato Caramel0 vp – 51,26 s
Disa Sund - Pohjolan Hyssy 0 vp – 51,30 s
Silvija Gailis (VRL-01436) - Baron Dante 0 vp – 55,64 s
Rose Snowheart - J-pop electro0 vp – 55,98 s
Julia Autio - Regelbunden Java 0 vp – 56,22 s
Aurora Kallio (VRL-14978) - Onnenkujan Lemminkäinen 0 vp – 56,64 s
Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love 1 vp – 59,32 s
Alva Ainio - Mantarelli 2 vp – 63,33 s
Emily Sterrenbos (VRL-14868) - GH Silver Storm4 vp – 50,02 s
Vilma Kavalniemi - Luodon Thaleia 4 vp – 52,23 s
Hilla Bergvall - SHS Tranebær 4 vp – 54,02 s
Amelie Backlund - Golden Criminal 4 vp – 54,32 s
Milja Malmila - Myrskylän Merenhuiske 4 vp – 55,10 s
Iitu Caraneva - Rusvaka 5 vp – 61,49 s
Adelynn Saint-Clair - Prada v. Helmwald 5 vp – 61,59 s
Aifric Flockhart (VRL-14859) - K. O. SuperShook 6 vp – 63,62 s
Amelie Chaput (VRL-01436) - Rosegarden's Necromancer 8 vp – 51,91 s
Dagnija Liepa (VRL-01436) - Roasted Hellwater 9 vp – 58,48 s
Valtteri Rokka - Shawq 9 vp – 60,82 s
Roze Valiukevičius - Vertigo10 vp – 62,92 s
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi 12 vp – 51,83 s
Vilja Kaarto (VRL-08179) - Moonbridge Esmeralda 12 vp – 53,94 s
Beata Torvik - Notkelman Usva12 vp – 55,22 s
Sølvi Lillebø Karlsen - Feítl frá Lofoten12 vp – 55,68 s
Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli 12 vp – 56,19 s
Anitta Pajusalo - Dannet 14 vp – 63,40 s
Lucas Flachnàn (VRL-08179) - Cadogan Thrillion hylätty
Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite hylätty
Lähtölistat; Luokka 1: 60 cm
Vivienne Blankley - Prontoponzio
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Milja Malmila - Myrskylän Merenhuiske
Julia Autio - Regelbunden Java
Anna Sternellè - MM Latte Macchiato Caramel
Emily Sterrenbos - GH Silver Storm
Adelynn Saint-Clair - Prada v. Helmwald
Amelie Backlund - Golden Criminal
Roze Valiukevičius - Vertigo
Sølvi Lillebø Karlsen - Feítl frá Lofoten
Alva Ainio - Mantarelli
Vilja Kaarto - Moonbridge Esmeralda
Emma Kallio - Peace of Love
Amelie Chaput - Rosegarden's Necromancer
Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite
Vilma Kavalniemi - Vinhan Dawnlight
Silvija Gailis - Baron Dante
Rose Snowheart - J-pop electro
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi
Anitta Pajusalo - Dannet
Aurora Kallio - Onnenkujan Lemminkäinen
Vilma Kavalniemi - Luodon Thaleia
Dagnija Liepa - Roasted Hellwater
Iitu Caraneva - Rusvaka
Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli
Valtteri Rokka - Shawq
Beata Torvik - Notkelman Usva
Lucas Flachnàn - Cadogan Thrillion
Disa Sund - Pohjolan Hyssy
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 2: 80 cm (35 os., 5 sijoittuu, arv. A.2.0, enimmäisaika 64 s)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Inkeri Johansen - Jay's Strix 0 vp – 55,27 s
Kiira Veiskonen - Shizrtinez 0 vp – 59,50 s
Anitta Pajusalo - Dannet 0 vp – 59,96 s
Hilla Bergvall - SHS Tranebær 2 vp – 70,42 s
Aleksi Vaalavuo - Selah 3 vp – 72,36 s
Christine Nilsson - Finansseri 4 vp – 51,48 s
Isabel Wettesburg (VRL-14207) - Soltorps Muriel 4 vp – 51,64 s
Amelie Backlund - Golden Criminal 4 vp – 52,10 s
Amelie Backlund - Feuertaufe 4 vp – 52,59 s
Madeleine Hagen - Tegur 2782 4 vp – 55,15 s
Edith Lundán - Agnetha 'If4 vp – 56,65 s
Ella Olkisuo - Polar4 vp – 60,35 s
Dagnija Liepa (VRL-01436) - Roasted Hellwater 4 vp – 60,95 s
Onni Branner (VRL-08179) - Kastanjan Black Lace 5 vp – 67,29 s
Ada Granstad - Kototallin Myytti 6 vp – 68,41 s
Silvija Gailis (VRL-01436) - Baron Dante 6 vp – 69,45 s
Anna Sternellè - MM Latte Macchiato Caramel6 vp – 71,03 s
Mila Usvapelto (VRL-14868) - Nana's Froyo Yolo6 vp – 71,26 s
Varpu Riikonen - Pihlajan Krystal6 vp – 71,71 s
Inez Michel - Līdija 6 vp – 71,86 s
Piia Ihantoja - Kototallin Jojo 7 vp – 73,70 s
Vilma Kavalniemi - Luodon Thaleia 8 vp – 51,64 s
Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite 8 vp – 56,24 s
Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love 8 vp – 63,64 s
Silvia Kurjensalo - Shazerac 10 vp – 68,64 s
Anja Roihaja - Eileen 12 vp – 54,12 s
Gea Korjus - Saarma 12 vp – 57,94 s
Julianna Haapala - The end of the road 13 vp – 67,36 s
Varpu Riikonen - Korpin Kultakutri14 vp – 69,64 s
Elviira Kontio (VRL-04000) - Saurus Smallhands di Sierra 14 vp – 69,86 s
Amelie Chaput (VRL-01436) - Rosegarden's Necromancer 14 vp – 70,76 s
Tobias Vallieres - Quickzilver hylätty
Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky hylätty
Sonja Kitti (VRL-14313) - Warepia's Charmboy hylätty
Lähtölistat; Luokka 2: 80 cm
Aleksi Vaalavuo - Calabasas
Varpu Riikonen - Korpin Kultakutri
Kiira Veiskonen - Shizrtinez
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Mila Usvapelto - Nana's Froyo Yolo
Varpu Riikonen - Pihlajan Krystal
Aleksi Vaalavuo - Selah
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Anna Sternellè - MM Latte Macchiato Caramel
Silvia Kurjensalo - Shazerac
Anja Roihaja - Eileen
Inez Michel - Līdija
Tobias Vallieres - Quickzilver
Madeleine Hagen - Tegur 2782
Ada Granstad - Kototallin Myytti
Piia Ihantoja - Kototallin Jojo
Julianna Haapala - The end of the road
Amelie Backlund - Golden Criminal
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy
Edith Lundán - Agnetha 'If
Christine Nilsson - Finansseri
Isabel Wettesburg - Soltorps Muriel
Amelie Backlund - Feuertaufe
Emma Kallio - Peace of Love
Amelie Chaput - Rosegarden's Necromancer
Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite
Ella Olkisuo - Polar
Onni Branner - Kastanjan Black Lace
Silvija Gailis - Baron Dante
Anitta Pajusalo - Dannet
Gea Korjus - Saarma
Vilma Kavalniemi - Luodon Thaleia
Dagnija Liepa - Roasted Hellwater
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 3: 90-100 cm (50 os., 7 sijoittuu, arv. A.2.0, enimmäisaika 72 s)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Silvia Kurjensalo - Shazerac 0 vp – 65,72 s
Juuso Sherman - Seventh Septima 0 vp – 66,48 s
Isabel Wettesburg (VRL-14207) - Effinmoor Ghillie Du 0 vp – 68,99 s
Aleksi Vaalavuo - Selah 0 vp – 69,83 s
Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora 0 vp – 70,05 s
Gea Korjus - Saarma 0 vp – 71,10 s
Saaga Rinne - Abrianna J&K 0 vp – 71,50 s
Matilda Norberg - Blodeuwedd Lights 1 vp – 72,14 s
Sonja Kitti (VRL-14313) - Warepia's Charmboy 1 vp – 73,17 s
Aleksi Vaalavuo - Calabasas 1 vp – 75,36 s
Jasu Lakkahalla - Valerianan Pyromancer 2 vp – 76,81 s
Kiira Veiskonen - Shizrtinez 2 vp – 76,92 s
Annabel Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Cadfael 2 vp – 77,07 s
Petra Lammi - Kastanjan La Luna 2 vp – 77,92 s
Fiia Nolvi - Priton Rasskheda 2 vp – 78,85 s
Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone3 vp – 80,11 s
Alma Nummila - LB Phenomena 3 vp – 80,88 s
Matias Berg - Tegur 2782 3 vp – 82,31 s
Sylvia Silfvast (VRL-08179) - Ellesmore Fiery Cross 3 vp – 82,77 s
Ekaterina Golovka - Dozhdik Sova 3 vp – 82,99 s
Olivia Arpiainen - Gelding 3 vp – 83,51 s
Katherine Jansen - Kingdoom 4 vp – 68,26 s
Elias Hilvan - Lynchburg Cablegram 4 vp – 69,51 s
Milja Malmila - Vilihuiskis 4 vp – 69,99 s
Emily Daukes (VRL-12295) - Cioccolato 4 vp – 84,66 s
Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos 5 vp – 74,36 s
Charlotte Wettesburg (VRL-14207) - Ambershire Love Affair 6 vp – 78,26 s
Naella Wahlman - Rimfrost RBN 8 vp – 66,70 s
Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky 8 vp – 68,74 s
Inez Michel - Līdija 8 vp – 84,37 s
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro 9 vp – 72,29 s
Maesi Saarre - Cryostasis Prime 9 vp – 72,82 s
Mila Usvapelto (VRL-14868) - Nana's Froyo Yolo9 vp – 73,93 s
Måns Lundström - Gobbericy9 vp – 73,96 s
Ella-Maija Elomäki (VRL-08179) - Vinhan Soft Kiss 10 vp – 76,31 s
Hanne Rosten - Aconcagua 10 vp – 76,74 s
Tuomas Ihalainen - Lancelot 11 vp – 81,00 s
Mary Cannay (VRL-14903) - Dullahan 11 vp – 81,21 s
Ira Rantalahti - Ruostelilja 12 vp – 65,02 s
Kurt Blom (VRL-06858) - Blueberry's Bicante 12 vp – 66,11 s
Joakim Helland - Roermond12 vp – 68,34 s
Marshall Kozlov - P.T. Barnum 12 vp – 69,03 s
Amira Fuglesang - Rosegarden’s Scintilla 13 vp – 72,24 s
Ísak Björnsson - Airborn Falcor13 vp – 72,63 s
Aava Heljänne - Malibu ox 13 vp – 73,07 s
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra 13 vp – 74,62 s
Sonja Kitti (VRL-14313) - Jameela 13 vp – 74,90 s
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur hylätty
Donielle Bianchi - JB Sacrifice hylätty
Lähtölistat; Luokka 3: 90-100 cm
Aleksi Vaalavuo - Calabasas
Jasu Lakkahalla - Valerianan Pyromancer
Kiira Veiskonen - Shizrtinez
Mila Usvapelto - Nana's Froyo Yolo
Hanne Rosten - Aconcagua
Katherine Jansen - Kingdoom
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro
Aleksi Vaalavuo - Selah
Joakim Helland - Roermond
Juuso Sherman - Seventh Septima
Silvia Kurjensalo - Lovingtillthemorning
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Donielle Bianchi - JB Sacrifice
Ekaterina Golovka - Dozhdik Sova
Icarus Kristiansen - Jazzdemon Lumos
Silvia Kurjensalo - Shazerac
Inez Michel - Līdija
Ísak Björnsson - Airborn Falcor
Isabel Wettesburg - Effinmoor Ghillie Du
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy
Naella Wahlman - Rimfrost RBN
Mary Cannay - Dullahan
Aava Heljänne - Malibu ox
Emily Daukes - Cioccolato
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra
Sonja Kitti - Jameela
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur
Ira Rantalahti - Ruostelilja
Aurora Kallio - Adora
Saaga Rinne - Abrianna J&K
Fiia Nolvi - Priton Rasskheda
Maesi Saarre - Cryostasis Prime
Ella-Maija Elomäki - Vinhan Soft Kiss
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Cadfael
Måns Lundström - Gobbericy
Alma Nummila - LB Phenomena
Elias Hilvan - Lynchburg Cablegram
Gea Korjus - Saarma
Charlotte Wettesburg - Ambershire Love Affair
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Petra Lammi - Kastanjan La Luna
Matilda Norberg - Blodeuwedd Lights
Amira Fuglesang - Rosegarden’s Scintilla
Milja Malmila - Vilihuiskis
Matias Berg - Tegur 2782
Sylvia Silfvast - Ellesmore Fiery Cross
Kurt Blom - Blueberry's Bicante
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Tuomas Ihalainen - Lancelot
Olivia Arpiainen - Gelding
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 4: 110-115 cm (60 os., 7 sijoittuu, arv. A.2.0, enimmäisaika 76 s)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
Emily Sterrenbos (VRL-14868) - GH Silver Storm0 vp – 67,70 s
Amira Fuglesang - Rosegarden's Scintilla 0 vp – 70,15 s
Viivi Purola - LH Atonement 0 vp – 71,64 s
Tuomas Ihalainen - Lancelot 0 vp – 71,85 s
Viivi Purola - EC Barina 0 vp – 74,68 s
Marc Di Bianchi - Balaclava xx 0 vp – 75,89 s
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - Credello's Pina Coloda1 vp – 76,03 s
Ira Rantalahti - Ruostelilja 1 vp – 78,78 s
Erika Romanov - Астрология1 vp – 79,02 s
Naella Wahlman - Rimfrost RBN 2 vp – 80,65 s
Simon Granlund (VRL-14892) - Oblivion 4 vp – 65,91 s
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi 4 vp – 66,20 s
Oskari Käkiharju - Barely Holding On 4 vp – 67,49 s
Tino Lakkahalla - M.B. Clementine 4 vp – 68,52 s
Olivia Arpiainen - Gelding 4 vp – 69,04 s
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro 4 vp – 69,18 s
Charlotte Wettesburg (VRL-14207) - Kingslea Ladybug 4 vp – 69,30 s
Sonia Stordahl - Bomullburr 4 vp – 69,34 s
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon 4 vp – 70,24 s
Kasper Hallamaa - JS Blossom 4 vp – 72,17 s
Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It 4 vp – 72,39 s
Tuomas Ihalainen - Crane Chrysaor 4 vp – 72,70 s
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra 4 vp – 73,55 s
Maesi Saarre - Rowandell Liberty 4 vp – 74,61 s
Majina Ansamaa - Waywick 4 vp – 74,83 s
Joakim Helland - Roermond4 vp – 75,53 s
Naella Wahlman - Anya RR 5 vp – 77,24 s
Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora 5 vp – 78,20 s
Cecilia Eriksen - Quand Revient L'Été FRA 8 vp – 64,54 s
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen8 vp – 67,64 s
Annie Pihlaja - Paradise8 vp – 68,21 s
Dmitriy Kozlov - Ghaggar Hakra 8 vp – 71,39 s
Tino Lakkahalla - He iti te mea hanga 8 vp – 73,68 s
Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Pomeranssi 9 vp – 76,20 s
Mèa Sternellè - Never gonna fall in love again9 vp – 78,13 s
Agnieszka Nadolny - Cyberpunk NBD 9 vp – 78,92 s
Donielle Bianchi - Jacadi Silvers 9 vp – 79,26 s
Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André 9 vp – 79,93 s
Sara Harju (VRL-14912) - Igoryok 12 vp – 64,73 s
Toby Oaks (VRL-06858) - Betrayal 12 vp – 65,22 s
Salma Stjärndahl (VRL-03360) - Bonnie KN 12 vp – 65,55 s
Valerio Giordano - Belle de Briego 12 vp – 68,87 s
Meeri Hamara - Afterglow 12 vp – 70,50 s
Jacki Cartagena - Imprezzei Prime 12 vp – 70,89 s
Ekaterina Golovka - Aim Civvies Prime 12 vp – 71,43 s
Flynn Daley - Gleanntán Gallchobhar 12 vp – 71,83 s
Donielle Bianchi - JB Sacrifice 12 vp – 72,70 s
Edoardo Morretti - Precissimo12 vp – 75,24 s
Joakim Helland - AD Hominem13 vp – 77,83 s
Hanne Rosten - Aconcagua 13 vp – 78,99 s
Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone13 vp – 79,83 s
Petra Lammi - Phaidia Prime hylätty
Matilda Norberg - Tigerlily hylätty
Aava Heljänne - Malibu ox hylätty
Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star hylätty
Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero hylätty
Lähtölistat; Luokka 4: 110-115 cm
Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
Cecilia Eriksen - Quand Revient L'Été FRA
Jacki Cartagena - Imprezzei Prime
Valerio Giordano - Belle de Briego
Kasper Hallamaa - JS Blossom
Maesi Saarre - Rowandell Liberty
Mèa Sternellè - Never gonna fall in love again
Hanne Rosten - Aconcagua
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
Joakim Helland - Roermond
Silvia Kurjensalo - Lovingtillthemorning
Naella Wahlman - Anya RR
Jemiina Rajala - Skywards André
Donielle Bianchi - JB Sacrifice
Emily Sterrenbos - GH Silver Storm
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Oskari Käkiharju - Barely Holding On
Joakim Helland - AD Hominem
Anton Seljavaara - Kallan Sycamore
Ekaterina Golovka - Aim Civvies Prime
Donielle Bianchi - Jacadi Silvers
Elena Sterrenbos - Credello's Pina Coloda
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Amira Fuglesang - Rosegarden's Scintilla
Naella Wahlman - Rimfrost RBN
Sara Harju - Igoryok
Aava Heljänne - Malibu ox
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra
Annie Pihlaja - Paradise
Dmitriy Kozlov - Ghaggar Hakra
Flynn Daley - Gleanntán Gallchobhar
Agnieszka Nadolny - Cyberpunk NBD
Simon Granlund - Oblivion
Viivi Purola - EC Barina
Petra Lammi - Phaidia Prime
Majina Ansamaa - Waywick
Meeri Hamara - Afterglow
Ira Rantalahti - Ruostelilja
Aurora Kallio - Adora
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It
Marc Di Bianchi - Balaclava xx
Sonia Stordahl - Bomullburr
Matilda Norberg - Tigerlily
Charlotte Wettesburg - Kingslea Ladybug
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Edoardo Morretti - Precissimo
Viivi Purola - LH Atonement
Tino Lakkahalla - M.B. Clementine
Toby Oaks - Betrayal
Tuomas Ihalainen - Crane Chrysaor
Erika Romanov - Астрология
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Anamaria Antongiorgi - Corradina SWA
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Felicia Kastehelmi - Kastehelmen Pomeranssi
Tuomas Ihalainen - Lancelot
Olivia Arpiainen - Gelding
Tino Lakkahalla - He iti te mea hanga
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 5: 120-130 cm (70 os., 8 sijoittuu, arv. A.2.0, enimmäisaika 89 s)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Billy Center - Fantom Hills 0 vp – 80,68 s
Anttoni Harva - Velveteen Prime 0 vp – 81,07 s
Milja Malmila - M.B. Carabella 0 vp – 82,81 s
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - SB Autumn Colours0 vp – 83,89 s
Reija Käkiharju - Mahtipöntinen 0 vp – 84,79 s
Milja Hulkko - Serellenders Monsterman 0 vp – 85,96 s
Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid 0 vp – 88,16 s
Matilda Norberg - Tigerlily 1 vp – 92,11 s
Dmitriy Kozlov - Konstantin 2 vp – 94,06 s
Dochas Ansamaa - Prudence 2 vp – 96,00 s
Aatu Ahlström (VRL-14207) - Citcat Woods 4 vp – 76,66 s
Tino Lakkahalla - M.B. Clementine 4 vp – 77,68 s
Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Easton Hills 4 vp – 78,54 s
Aatu Ahlström (VRL-14207) - Paganini 4 vp – 81,60 s
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen4 vp – 82,10 s
Milja Malmila - Kastanjan Gallant 4 vp – 83,20 s
Oskari Käkiharju - Costa Rica 4 vp – 85,62 s
Tuomas Ihalainen - Crane Chrysaor 4 vp – 87,89 s
Jesse Jansen - K.D. Moraine 4 vp – 88,41 s
Charlotte Wettesburg (VRL-14207) - Unicornfetti 4 vp – 88,72 s
Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge 4 vp – 88,93 s
Kerttu Ylikruuvi - Bobcat 5 vp – 89,45 s
Milla-Riina Arokoski - JB Indi 5 vp – 90,63 s
Jaro Santaharju (VRL-08179) - Vappula Buenos Aires 5 vp – 91,17 s
Erika Romanov - Астрология5 vp – 91,37 s
Dmitriy Kozlov - Vagabond Valley 5 vp – 92,64 s
Felix Altermatt - Restless Bananashake GEA 5 vp – 92,81 s
Mikael Gren - Sneak Attack xx6 vp – 93,78 s
Joakim Helland - AD Hominem6 vp – 95,49 s
Mèrlia Sternellè - Flying Renault6 vp – 95,84 s
Cecilia Lundén - Serellenders Squaddy 6 vp – 95,89 s
Charlotte Wettesburg (VRL-14207) - Dangos Biscotti 8 vp – 75,32 s
Akseli Ruusuvuori (VRL-08179) - Undercover Hills 8 vp – 75,50 s
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 8 vp – 78,73 s
Pauliina Sajasalo - Altair 8 vp – 78,73 s
Cecilia Lundén - Ordnung Coco 8 vp – 78,98 s
Tomas Bengström (VRL-08179) - Toshka 8 vp – 79,26 s
Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou 8 vp – 79,81 s
Tijs Schepper - Tournai 8 vp – 80,98 s
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon 8 vp – 81,17 s
Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star 8 vp – 81,73 s
Cecilia Lundén - Americana RBN 8 vp – 82,05 s
Fanny Lång - Wolkenhof Uriel 8 vp – 82,82 s
Meeri Hamara - Afterglow 8 vp – 86,07 s
Simon Granlund (VRL-14892) - Oblivion 8 vp – 86,08 s
Oskari Susi - Bifrons 8 vp – 86,70 s
Viivi Purola - LH Atonement 8 vp – 88,05 s
Eva Granlund (VRL-14892) - Vernell 9 vp – 89,86 s
Naella Wahlman - Anya RR 9 vp – 91,75 s
Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija 10 vp – 93,44 s
Flynn Daley - Gleanntán Chewits 10 vp – 94,38 s
Disa Sund - Karkadann 10 vp – 94,67 s
Säde Aavaluoto (VRL-14207) - Jonquille Z 10 vp – 96,66 s
Mikaela Björk (VRL-14677) - Zyphria v.h. Zotterhal 12 vp – 83,09 s
Harrie Chapman - Seventh Ruddy 12 vp – 84,46 s
Viivi Purola - LH Kafafljine 12 vp – 85,51 s
Aatu Ahlström (VRL-14207) - Royal Rossano 12 vp – 86,11 s
Salma Stjärndahl (VRL-03360) - Bonnie KN 12 vp – 86,68 s
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 12 vp – 87,16 s
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - Credello's Pina Coloda12 vp – 88,01 s
Joachim Jansen - Megara 13 vp – 91,23 s
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Hildegarn Agatea 13 vp – 92,96 s
Arya Zuckerberg (VRL-14903) - Alizay's Cazarman hylätty
Milja Hulkko - Serellenders Dark Zest hylätty
Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At hylätty
Milja Hulkko - Salty Barracuda hylätty
Vilja Hoivisto - JB Heavenshylätty
Lähtölistat; Luokka 5: 120-130 cm
Milja Malmila - M.B. Carabella
Aatu Ahlström - Citcat Woods
Cecilia Lundén - Americana RBN
Billy Center - Fantom Hills
Akseli Ruusuvuori - Undercover Hills
Disa Sund - Karkadann
Dochas Ansamaa - Prudence
Fanny Lång - Wolkenhof Uriel
Aatu Ahlström - Royal Rossano
Mèrlia Sternellè - Flying Renault
Akseli Ruusuvuori - Easton Hills
Jacki Cartagena - Venividivici Prime
Naella Wahlman - Anya RR
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Aatu Ahlström - Paganini
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
Joakim Helland - AD Hominem
Oskari Susi - Bifrons
Jaro Santaharju - Vappula Buenos Aires
Oskari Käkiharju - Costa Rica
Anton Seljavaara - Kallan Sycamore
Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman
Elena Sterrenbos - Credello's Pina Coloda
Anamaria Antongiorgi - Arthea du Chêne Z
Tomas Bengström - Toshka
Harrie Chapman - Seventh Ruddy
Icarus Kristiansen - Priton Religija
Joachim Jansen - Megara
Dmitriy Kozlov - Konstantin
Säde Aavaluoto - Jonquille Z
Anttoni Harva - Velveteen Prime
Vilja Hoivisto - JB Heavens
Reija Käkiharju - Mahtipöntinen
Amelie Chaput - Vulst af Rid
Simon Granlund - Oblivion
Vanessa Wettesburg - Hildegarn Agatea
Eva Granlund - Vernell
Pauliina Sajasalo - Altair
Mikael Gren - Sneak Attack xx
Felix Altermatt - Restless Bananashake GEA
Milla-Riina Arokoski - JB Indi
Tijs Schepper - Tournai
Meeri Hamara - Afterglow
Jenna Ahmo - Amnesia At
Cecilia Lundén - Ordnung Coco
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Kerttu Ylikruuvi - Bobcat
Dmitriy Kozlov - Vagabond Valley
Milja Hulkko - Serellenders Monsterman
Flynn Daley - Gleanntán Chewits
Matilda Norberg - Tigerlily
Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Cecilia Lundén - Serellenders Squaddy
Mikaela Björk - Zyphria v.h. Zotterhal
Viivi Purola - LH Atonement
Tino Lakkahalla - M.B. Clementine
Nikolai Karevaara - Loge
Tuomas Ihalainen - Crane Chrysaor
Milja Hulkko - Serellenders Dark Zest
Erika Romanov - Астрология
Charlotte Wettesburg - Dangos Biscotti
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Elena Sterrenbos - SB Autumn Colours
Jesse Jansen - K.D. Moraine
Viivi Purola - LH Kafafljine
Milja Malmila - Kastanjan Gallant
Charlotte Wettesburg - Unicornfetti
Milja Hulkko - Salty Barracuda

virtuaalitalli / virtuaalihevonen
webdesign © M Layouts, muokkaus VRL-08852 & VRL-08942