Sommersolverv 2021
yöttömän yön tapahtumaviikonloppu

Villit koulukilpailut 9.7.2021

Kouluratsastus pe 9.7.

Kilpailupäivä: Perjantai 9.7.2021
Paikka: Brynhild
VIP: Torstai 8.7.2021
Kilpailutyyppi: Villit kilpailut
Arvontatapa: Lyhyt arvonta
Tapahtumanjärjestäjät
Jassu L. VRL-08942 shelyesyllapito(at)gmail.com
Viivi VRL-08852 stallbrynhild(at)gmail.com

Luokat

Luokka 1.: He C (:E.B. Special 2015; B) (Kenttä: Harraste/Tutustumis), max. 35 os.
Luokka 2.: He B (:3 2019; B) (Kenttä: Helppo), max. 35 os.
Luokka 3.: He A (:FEI CIC1A 2009; A) (Kenttä: CIC1/CIC2), max. 70 os.
Luokka 4.: Va B (:1 2009; A) (Kenttä: CIC3), max. 55 os.
Luokka 5.: Va A (:0 2019; A), max. 50 os.
Tutustu tapahtumapaikkaan
Alustava aikataulu

Osallistumisinfo ja rajoitukset

  • Yksi ratsukko saa startata korkeintaan kahdessa eri luokassa per laji, ja vain kerran kummassakin luokassa.
  • Yksi hevonen saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan ratsastaja vaihtuu suoritusten välissä.
  • Sama ratsastaja saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan hevonen vaihtuu suoritusten välissä.
  • Yksi IRL-henkilö saa tuoda kilpailuihin niin monta hahmoa = ratsukkoa = hevosta kuin haluaa.
  • Useamman korkeuden luokissa ratsukko valitsee tarinallisesti korkeuden ennen suoritusta, mutta tätä ei tarvitse ilmoittaa osallistumisessa. Järjestelmä kysyy tällöin ratsukon maksimikapasiteetin, jotta varmistetaan, riittääkö kapasiteetti osallistumaan kenttärankingiin. Kenttärankingiin osallistuessa suoritustaso on kaikille avoimen korkeuden mukainen.
  • Kilpailujen tulokset arvotaan arvontakoneella. Kilpailuissa ei jaeta lisäarpoja. Luokkien minimiosallistujamäärä on 15, ja luokat täytetään tähän asti keksityillä ratsukoilla, jos määrä jää vajaaksi kilpailupäivään mennessä. Noudatamme sijoittuneiden määrityksessä VRL:n suosituksia.

Sommersolverv 2021

Vuoden 2021 Sommersolvervin pääosassa ovat monilajikilpailut, joissa kisaillaan kouluratsastuksessa, rataesteillä sekä maastoesteillä. Jokaisen lajin luokkiin voi osallistua vapaasti erikseen, ja kaikkiin kolmeen lajiin kenttäratsastusluokkien mukaisesti osallistuneet ratsukot palkitaan vielä erikseen kenttäratsastuksen pisteytystä hyödyntäen (ks. SSV2021 kenttäranking).


1. sija

2. sija

3. sija

4. sija

5. sija

6.+ sija
Ks. Palkintoruusukkeet

Osallistumisaika on päättynyt. Tulokset tulleet.

Tulokset seurattiin livenä SSV2021 Discord-palvelimella 10.7. alkaen klo. 20:30. Jos et päässyt paikalle tai jos haluat uudelleenelää kisalivekokemuksen, voit käynnistää kisasimulaattorin käyttämällä alla olevia nappeja! Discordissa helpon C:n selostus alkoi tästä viestistä.
Valmiit tulokset näet painamalla ensimmäistä alla olevaa nappia.



Paras kouluratsukko
Näet lähtölistat ja prosentit vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 1: He C (33 os., 5 sijoittuu)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Matias Berg - Tegur 2782 69,661 %
Varpu Riikonen - Pihlajan Krystal69,233 %
Hilla Bergvall - SHS Tranebær 69,175 %
Katherine Jansen - Kingdoom 68,301 %
Eemil Sodantaival (VRL-01436) - Vedette 67,717 %
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Ambershire Love Affair 67,676 %
Minerva Ilontaival (VRL-14207) - M.B. Leimu 67,114 %
Rose Snowheart - J-pop electro67,089 %
Emily Daukes (VRL-12295) - Cioccolato 66,916 %
Elviira Kontio (VRL-04000) - Saurus Smallhands di Sierra 66,781 %
Roze Valiukevičius - Vertigo66,260 %
Dagnija Liepa (VRL-01436) - Love Story 66,013 %
Sonja Kitti (VRL-14313) - Warepia's Charmboy 65,923 %
Riona McCarthy - Mayfield Meala 65,732 %
Gea Korjus - Saarma 65,001 %
Ada Granstad - Kototallin Myytti 64,985 %
Krista Ollila (VRL-06858) - Kismetti 63,859 %
Kiira Veiskonen - Shizrtinez 62,543 %
Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Unique v.d. Halor 62,524 %
Christine Nilsson - Finansseri 61,575 %
Mila Usvapelto (VRL-14868) - KTA Mission Impossible61,532 %
Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky 61,301 %
Inkeri Johansen - Jay's Strix 58,499 %
Majina Ansamaa - Sinevan Madeleine 57,572 %
Aifric Flockhart (VRL-14859) - K. O. SuperShook 56,914 %
Varpu Riikonen - Korpin Kultakutri56,373 %
Milja Malmila - Vilihuiskis 56,334 %
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi hylätty
Lähtölistat; Luokka 1: He C
Minerva Ilontaival - M.B. Leimu
Varpu Riikonen - Korpin Kultakutri
Mila Usvapelto - KTA Mission Impossible
Kiira Veiskonen - Shizrtinez
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Dagnija Liepa - Love Story
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Varpu Riikonen - Pihlajan Krystal
Hanne Rosten - Aconcagua
Katherine Jansen - Kingdoom
Silvia Kurjensalo - Lovingtillthemorning
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Ada Granstad - Kototallin Myytti
Aleksi Vaalavuo - Shazerac
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy
Emily Daukes - Cioccolato
Roze Valiukevičius - Vertigo
Christine Nilsson - Finansseri
Majina Ansamaa - Sinevan Madeleine
Riona McCarthy - Mayfield Meala
Vilma Kavalniemi - Vinhan Dawnlight
Rose Snowheart - J-pop electro
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi
Krista Ollila - Kismetti
Gea Korjus - Saarma
Vanessa Wettesburg - Ambershire Love Affair
Milja Malmila - Vilihuiskis
Matias Berg - Tegur 2782
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Icarus Kristiansen - Unique v.d. Halor
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Eemil Sodantaival - Vedette
Amelie Backlund - Sinevan Ceruleo
Näet lähtölistat ja prosentit vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 2: He B (50 os., 7 sijoittuu)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Dagnija Liepa (VRL-01436) - Love Story 66,513 %
Gea Korjus - Saarma 65,984 %
Kiira Veiskonen - Shizrtinez 65,090 %
Aava Heljänne - Malibu ox 64,870 %
Emily Sterrenbos (VRL-14868) - SB Crystal Nadiana64,267 %
Beata Torvik - Notkelman Usva63,945 %
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Twinkle Star Cirein 63,805 %
Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love 63,330 %
Inez Michel (VRL-14970) - Brynhild Hilfrida 62,712 %
Chloette Lambert - Seventh Septima 62,571 %
Julianna Haapala - The end of the road 62,470 %
Sonja Kitti (VRL-14313) - Warepia's Charmboy 62,341 %
Madeleine Hagen - Tegur 2782 61,827 %
Elisabeth Nielsen - Cadogan Rossmore 61,582 %
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Ambershire Love Affair 61,441 %
Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky 60,893 %
Alva Ainio - Mantarelli 59,880 %
Pihla Järvinen - Kerttiina 59,244 %
Dina Rockleaf (VRL-14975) - Salsas 58,562 %
Annabel Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Cadfael 58,508 %
Ira Rantalahti - Ruostelilja 58,268 %
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro 57,249 %
Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K 57,241 %
Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Unique v.d. Halor 57,033 %
Vivienne Blankley - Prontoponzio 56,978 %
Majina Ansamaa - Valerianan Bardie 56,785 %
Silvija Gailis (VRL-01436) - Figaro K 56,204 %
Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus 56,082 %
Mila Usvapelto (VRL-14868) - KTA Mission Impossible55,194 %
Naella Wahlman - Rimfrost RBN 54,978 %
Mandy Sterling (VRL-06858) - So Shy! 54,891 %
Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli 54,686 %
Marc Di Bianchi - Sinevan Leslie53,919 %
Sonja Kitti (VRL-14313) - Harmiton Tyrmäys 53,833 %
Hilla Bergvall - SHS Tranebær 53,557 %
Minerva Ilontaival (VRL-14207) - M.B. Leimu 52,803 %
Annika Hietala - Fluganta 52,800 %
Elisabeth Nielsen - Quente Sodapong 52,384 %
Lucas Flachnàn (VRL-08179) - Cadogan Thrillion 51,900 %
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra 51,840 %
Kiira Jokela - Ukonmaan Jyrinä hylätty
Eemil Sodantaival (VRL-01436) - Vedette hylätty
Lähtölistat; Luokka 2: He B
Minerva Ilontaival - M.B. Leimu
Inez Michel - Brynhild Hilfrida
Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus
Mila Usvapelto - KTA Mission Impossible
Chloette Lambert - Seventh Septima
Silvija Gailis - Figaro K
Kiira Veiskonen - Shizrtinez
Vivienne Blankley - Prontoponzio
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Dagnija Liepa - Love Story
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro
Elisabeth Nielsen - Cadogan Rossmore
Silvia Kurjensalo - Lovingtillthemorning
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Madeleine Hagen - Tegur 2782
Aleksi Vaalavuo - Shazerac
Julianna Haapala - The end of the road
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy
Majina Ansamaa - Valerianan Bardie
Naella Wahlman - Rimfrost RBN
Annika Hietala - Fluganta
Dina Rockleaf - Salsas
Aava Heljänne - Malibu ox
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra
Silvia Kurjensalo - Selah
Alva Ainio - Mantarelli
Emma Kallio - Peace of Love
Sonja Kitti - Harmiton Tyrmäys
Ira Rantalahti - Ruostelilja
Tia Baudelaire - Inma d'Alvina
Vilma Kavalniemi - Vinhan Dawnlight
Mandy Sterling - So Shy!
Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K
Pihla Järvinen - Kerttiina
Marc Di Bianchi - Sinevan Leslie
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Cadfael
Anitta Pajusalo - Dannet
Kiira Jokela - Ukonmaan Jyrinä
Gea Korjus - Saarma
Aurora Kallio - Onnenkujan Lemminkäinen
Vanessa Wettesburg - Ambershire Love Affair
Elisabeth Nielsen - Quente Sodapong
Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli
Vanessa Wettesburg - Twinkle Star Cirein
Icarus Kristiansen - Unique v.d. Halor
Beata Torvik - Notkelman Usva
Lucas Flachnàn - Cadogan Thrillion
Emily Sterrenbos - SB Crystal Nadiana
Eemil Sodantaival - Vedette
Amelie Backlund - Sinevan Ceruleo
Näet lähtölistat ja prosentit vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 3: He A (70 os., 8 sijoittuu)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Madeleine Hagen - Tegur 2782 68,830 %
Milja Malmila - Polte 68,805 %
Ekaterina Golovka - Aim Civvies Prime 68,679 %
Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone68,293 %
Cassandra Aarnisalo (VRL-14677) - Don't Jinx It 67,287 %
Sonia Stordahl - Bomullburr 67,028 %
Elizabeth Gavreau - Rigoletto d'Charme 66,970 %
Aurelia Berg (VRL-14207) - Ruuneperi 66,445 %
Valerio Giordano - Belle de Briego 66,435 %
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi 66,137 %
Etta Tufte - Sepp's Nimrodel65,942 %
Ísak Björnsson - Airborn Falcor65,759 %
Sylvia Silfvast (VRL-08179) - Ellesmore Fiery Cross 65,721 %
Vivienne Blankley - Prontoponzio 65,623 %
Marc Di Bianchi - Sinevan Leslie65,528 %
Marlow Sokolov - LH Vologda65,384 %
Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero 65,301 %
Annika Hietala - Fluganta 65,270 %
Sierra Monterrosa (VRL-11124) - Besmirch Thrill 65,214 %
Sylvia Silfvast - Elitehof's Celesto 65,211 %
Cecilie Dahl - Sumfleur Poker 65,121 %
Toby Oaks (VRL-06858) - Betrayal 65,039 %
Elisabeth Nielsen - HDI Evenslong 64,802 %
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra 64,618 %
Elisabeth Nielsen - Divine Cave 64,305 %
Inez Michel (VRL-14970) - Brynhild Hilfrida 64,215 %
Marc Di Bianchi - Balaclava xx 64,213 %
Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora 63,984 %
Emily Sterrenbos (VRL-14868) - SB Crystal Nadiana63,912 %
Annika Hietala - A.H. Ducado 63,863 %
Alva Ainio - Mantarelli 63,568 %
Thomas Sund - Pohjolan Hyssy 63,296 %
Christian Frère - Loufoquerie d'Charme 62,986 %
Nita Merisalo - Sinevan Aliferina 62,970 %
Flynn Daley - Gleanntán Gallchobhar 62,693 %
Viivi Purola - LH Atonement 62,517 %
Ira Rantalahti - Ruostelilja 62,476 %
Violette Costa - Kielokummun Pikku Prinsessa 62,404 %
Oskari Käkiharju - Barely Holding On 61,967 %
Kasper Hallamaa - JS Blossom 61,573 %
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon 61,349 %
Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K 61,201 %
Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It 61,180 %
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Twinkle Star Cirein 61,081 %
Julie Dahlby - Obsidian60,645 %
Viivi Purola - EC Barina 59,965 %
Sonja Kitti (VRL-14313) - Harmiton Tyrmäys 59,689 %
Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus 59,242 %
Johan Paijonmaa - Bajonet 58,856 %
Meeri Hamara - Afterglow 58,678 %
Naella Wahlman - Rimfrost RBN 58,537 %
Aava Heljänne - Malibu ox 58,483 %
Pauliina Sajasalo - Romanco 58,423 %
Pihla Järvinen - M.B. Brenin Ddiwethaf 58,381 %
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Roscoff Elite 58,337 %
Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Pomeranssi 58,261 %
Cecilia Blankley - Ionosphere ox 57,962 %
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro 57,690 %
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur 57,422 %
Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André 56,489 %
Silvija Gailis (VRL-01436) - Figaro K 56,194 %
Anja Roihaja - Eileen hylätty
Edith Lundán - Agnetha 'Ifhylätty
Lähtölistat; Luokka 3: He A
Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
Jacki Cartagena - Imprezzei Prime
Valerio Giordano - Belle de Briego
Inez Michel - Brynhild Hilfrida
Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus
Elizabeth Gavreau - Rigoletto d'Charme
Kasper Hallamaa - JS Blossom
Silvija Gailis - Figaro K
Vivienne Blankley - Prontoponzio
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro
Sylvia Silfvast - Elitehof's Celesto
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
Christian Frère - Loufoquerie d'Charme
Cecilia Blankley - Ionosphere ox
Etta Tufte - Sepp's Nimrodel
Jemiina Rajala - Skywards André
Aurelia Berg - Ruuneperi
Anja Roihaja - Eileen
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Oskari Käkiharju - Barely Holding On
Ísak Björnsson - Airborn Falcor
Madeleine Hagen - Tegur 2782
Aleksi Vaalavuo - Feuertaufe
Annika Hietala - A.H. Ducado
Ekaterina Golovka - Aim Civvies Prime
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Sierra Monterrosa - Besmirch Thrill
Elisabeth Nielsen - Divine Cave
Johan Paijonmaa - Bajonet
Naella Wahlman - Rimfrost RBN
Edith Lundán - Agnetha 'If
Annika Hietala - Fluganta
Aava Heljänne - Malibu ox
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra
Silvia Kurjensalo - Selah
Cecilie Dahl - Sumfleur Poker
Flynn Daley - Gleanntán Gallchobhar
Viivi Purola - EC Barina
Alva Ainio - Mantarelli
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur
Milja Malmila - Polte
Sonja Kitti - Harmiton Tyrmäys
Danjel Sakelainen - Rockleaf White Christmas
Meeri Hamara - Afterglow
Ira Rantalahti - Ruostelilja
Aurora Kallio - Adora
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It
Marc Di Bianchi - Balaclava xx
Sonia Stordahl - Bomullburr
Pauliina Sajasalo - Romanco
Thomas Sund - Pohjolan Hyssy
Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K
Marc Di Bianchi - Sinevan Leslie
Kiia Kalliokoski - Sinevan Butterscotch
Pihla Järvinen - M.B. Brenin Ddiwethaf
Anitta Pajusalo - Dannet
Viivi Purola - LH Atonement
Nita Merisalo - Sinevan Aliferina
Toby Oaks - Betrayal
Vanessa Wettesburg - Twinkle Star Cirein
Sylvia Silfvast - Ellesmore Fiery Cross
Cassandra Aarnisalo - Don't Jinx It
Julie Dahlby - Obsidian
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Elisabeth Nielsen - HDI Evenslong
Felicia Kastehelmi - Kastehelmen Pomeranssi
Marlow Sokolov - LH Vologda
Violette Costa - Kielokummun Pikku Prinsessa
Vanessa Wettesburg - Roscoff Elite
Emily Sterrenbos - SB Crystal Nadiana
Näet lähtölistat ja prosentit vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 4: Va B (45 os., 6 sijoittuu)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
Pauliina Sajasalo - Altair 71,754 %
Janika Kortelainen - JB Robinson Crusoe 71,328 %
Marlow Sokolov - LH Vologda71,313 %
Luisa Monterrosa - Besmirch Thrill 70,787 %
Minerva IIontaival (VRL-14207) - Utun Eversti 70,303 %
Cecilie Dahl - Chiqitao 70,150 %
Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star 69,807 %
Oskari Susi - Bifrons 69,498 %
Mikael Gren - Sneak Attack xx68,326 %
Anttoni Harva - Velveteen Prime 68,059 %
Flynn Daley - Gleanntán Chewits 67,838 %
Cecilie Dahl - Sumfleur Poker 67,752 %
Lola Perez - JB Black Poem 67,441 %
Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone66,526 %
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 66,500 %
Nita Merisalo - Kallan Blackthorn 66,181 %
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen66,141 %
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon 65,489 %
Oskari Käkiharju - Hey Logan 65,184 %
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - TK Aardige Vrouw64,592 %
Silja Seljaranta - Rhede ALT 64,558 %
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - SB Autumn Colours63,443 %
Cecilia Blankley - Ionosphere ox 62,911 %
Aurelia Berg (VRL-14207) - Ruuneperi 62,578 %
Arya Zuckerberg (VRL-14903) - Alizay's Cazarman 62,239 %
Viivi Purola - Riemer Ghost 62,208 %
Nita Merisalo - Kallan Vermilion 61,983 %
Julie Dahlby - Obsidian60,722 %
Marshall Kozlov - P.T. Barnum 60,202 %
Cecilie Dahl - Hollister Grey 59,665 %
Helene Schneider (VRL-14892) - Furmann RGS 59,605 %
Dochas Ansamaa - Prudence 59,219 %
Grigori Kozlov - Vsevolod KZV 58,082 %
Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge 58,005 %
Annika Hietala - A.H. Ducado 56,975 %
Naella Wahlman - Anya RR 56,957 %
Felix Altermatt - Restless Bananashake GEA 56,866 %
Pietari Linna (VRL-07412) - Dracarys of Edel 56,831 %
Editta Mancini - Cestina J&K 56,514 %
Vanessa Wettesburg (VRL-14207) - Roscoff Elite 56,312 %
Lähtölistat; Luokka 4: Va B
Amelie Backlund - Callahan
Sarah Reyes - JB Mirameir
Cecilie Dahl - Hollister Grey
Minerva IIontaival - Utun Eversti
Dochas Ansamaa - Prudence
Grigori Kozlov - Vsevolod KZV
Cecilia Blankley - Ionosphere ox
Jacki Cartagena - Venividivici Prime
Naella Wahlman - Anya RR
Aurelia Berg - Ruuneperi
Silja Seljaranta - Rhede ALT
Cecilie Dahl - Chiqitao
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Oskari Susi - Bifrons
Aleksi Vaalavuo - Feuertaufe
Annika Hietala - A.H. Ducado
Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman
Janika Kortelainen - JB Robinson Crusoe
Pietari Linna - Dracarys of Edel
Anttoni Harva - Velveteen Prime
Luisa Monterrosa - Besmirch Thrill
Cecilie Dahl - Sumfleur Poker
Vilma Kavalniemi - Four Leaf Lamington
Pauliina Sajasalo - Altair
Mikael Gren - Sneak Attack xx
Felix Altermatt - Restless Bananashake GEA
Lola Perez - JB Black Poem
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Viivi Purola - Riemer Ghost
Flynn Daley - Gleanntán Chewits
Helene Schneider - Furmann RGS
Elena Sterrenbos - TK Aardige Vrouw
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Nita Merisalo - Kallan Vermilion
Nikolai Karevaara - Loge
Editta Mancini - Cestina J&K
Oskari Käkiharju - Hey Logan
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Elena Sterrenbos - SB Autumn Colours
Nita Merisalo - Kallan Blackthorn
Julie Dahlby - Obsidian
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Marlow Sokolov - LH Vologda
Vanessa Wettesburg - Roscoff Elite
Näet lähtölistat ja prosentit vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 5: Va A (33 os., 5 sijoittuu)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Pietari Linna (VRL-07412) - Dracarys of Edel 71,826 %
Kalle Sarén - WH Wannkönig 71,480 %
Milja Malmila - M.B. Vappu 71,475 %
Sanne Hedegaard - Chilly Nights 70,725 %
Marshall Kozlov - Ghaggar Hakra 70,283 %
Mikaela Björk (VRL-14677) - Zyphria v.h. Zotterhal 69,511 %
Milja Malmila - M.B. Bambina 69,374 %
Kalle Sarén - Schweringold 68,545 %
Viivi Purola - Love Potion Got Mixed 67,493 %
Jonathan Mac Domhnaill - Kilimanjaro 64,445 %
Oskari Käkiharju - Hey Logan 64,318 %
Spencer Wallace - Loblolly 63,699 %
Frans Kaskimaa - Lind's Liberty 63,250 %
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - TK Aardige Vrouw61,233 %
Magnus Antonini - Aragon XVI 60,742 %
Grigori Kozlov - Stanimir KZV 59,784 %
Vilja Kuiri - Sydney 59,425 %
Naella Wahlman - Anya RR 59,131 %
Vilja Kuiri - Sinevan Concinni 58,985 %
Editta Mancini - Cestina J&K 58,744 %
Chriselda Schneider (VRL-14892) - Prada B 58,648 %
Chloette Lambert - Rosengårds Pickett 58,466 %
Inna Paakkanen - Banana Mania 58,285 %
Thomas Sund - Call Letter Blues HRW 58,068 %
Lähtölistat; Luokka 5: Va A
Kalle Sarén - WH Wannkönig
Amelie Backlund - Callahan
Grigori Kozlov - Stanimir KZV
Spencer Wallace - Loblolly
Kalle Sarén - Schweringold
Gillianne Waves - Mozaic v.d. Zelos
Naella Wahlman - Anya RR
Frans Kaskimaa - Lind's Liberty
Jonathan Mac Domhnaill - Kilimanjaro
Milja Malmila - M.B. Bambina
Viivi Purola - Love Potion Got Mixed
Milja Malmila - M.B. Vappu
Pietari Linna - Dracarys of Edel
Sarah Reyes - Fiveofive
Magnus Antonini - Aragon XVI
Vilma Kavalniemi - Four Leaf Lamington
Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn
Vilja Kuiri - Sydney
Chriselda Schneider - Prada B
Vilja Kuiri - Sinevan Concinni
Thomas Sund - Call Letter Blues HRW
Tia Baudelaire - Ghita van Khim
Elena Sterrenbos - TK Aardige Vrouw
Nicole Rayman - Marvellous Ark
Mikaela Björk - Zyphria v.h. Zotterhal
Cadi Swatson - Krunebys Newt
Editta Mancini - Cestina J&K
Oskari Käkiharju - Hey Logan
Sanne Hedegaard - Chilly Nights
Marshall Kozlov - Ghaggar Hakra
Nicole Rayman - Lyonia v. Helmwald
Inna Paakkanen - Banana Mania
Chloette Lambert - Rosengårds Pickett

virtuaalitalli / virtuaalihevonen
webdesign © M Layouts, muokkaus VRL-08852 & VRL-08942

Odottaa...