Sommersolverv 2021
yöttömän yön tapahtumaviikonloppu

Villit koulukilpailut 9.7.2021

Kouluratsastus pe 9.7.

Kilpailupäivä: Perjantai 9.7.2021
Paikka: Brynhild
VIP: Torstai 8.7.2021
Kilpailutyyppi: Villit kilpailut
Arvontatapa: Lyhyt arvonta
Tapahtumanjärjestäjät
Jassu L. VRL-08942 shelyesyllapito(at)gmail.com
Viivi VRL-08852 stallbrynhild(at)gmail.com

Luokat

Luokka 1.: He C (:E.B. Special 2015; B) (Kenttä: Harraste/Tutustumis), max. 35 os.
Luokka 2.: He B (:3 2019; B) (Kenttä: Helppo), max. 35 os.
Luokka 3.: He A (:FEI CIC1A 2009; A) (Kenttä: CIC1/CIC2), max. 70 os.
Luokka 4.: Va B (:1 2009; A) (Kenttä: CIC3), max. 55 os.
Luokka 5.: Va A (:0 2019; A), max. 50 os.
Tutustu tapahtumapaikkaan
Alustava aikataulu

Osallistumisinfo ja rajoitukset

  • Yksi ratsukko saa startata korkeintaan kahdessa eri luokassa per laji, ja vain kerran kummassakin luokassa.
  • Yksi hevonen saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan ratsastaja vaihtuu suoritusten välissä.
  • Sama ratsastaja saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan hevonen vaihtuu suoritusten välissä.
  • Yksi IRL-henkilö saa tuoda kilpailuihin niin monta hahmoa = ratsukkoa = hevosta kuin haluaa.
  • Useamman korkeuden luokissa ratsukko valitsee tarinallisesti korkeuden ennen suoritusta, mutta tätä ei tarvitse ilmoittaa osallistumisessa. Järjestelmä kysyy tällöin ratsukon maksimikapasiteetin, jotta varmistetaan, riittääkö kapasiteetti osallistumaan kenttärankingiin. Kenttärankingiin osallistuessa suoritustaso on kaikille avoimen korkeuden mukainen.
  • Kilpailujen tulokset arvotaan arvontakoneella. Kilpailuissa ei jaeta lisäarpoja. Luokkien minimiosallistujamäärä on 15, ja luokat täytetään tähän asti keksityillä ratsukoilla, jos määrä jää vajaaksi kilpailupäivään mennessä. Noudatamme sijoittuneiden määrityksessä VRL:n suosituksia.

Sommersolverv 2021

Vuoden 2021 Sommersolvervin pääosassa ovat monilajikilpailut, joissa kisaillaan kouluratsastuksessa, rataesteillä sekä maastoesteillä. Jokaisen lajin luokkiin voi osallistua vapaasti erikseen, ja kaikkiin kolmeen lajiin kenttäratsastusluokkien mukaisesti osallistuneet ratsukot palkitaan vielä erikseen kenttäratsastuksen pisteytystä hyödyntäen (ks. SSV2021 kenttäranking).


1. sija

2. sija

3. sija

4. sija

5. sija

6.+ sija
Ks. Palkintoruusukkeet
Sinulla ei ole tähän istuntoon talletettua salasanaa. Jos olet ilmoittanut ratsukoita kilpailuihin ja ottanut salasanan talteen, voit poistaa ilmoittautumisia salasanan avulla.
Siirry poistamaan kisaosallistumisia

Osallistumislomake kouluun

Vieritä taulukkoa täyttääksesi kaikki kentät.
Maa Ratsastaja VRL-tunnus Hahmosivu Hevonen Hevosen osoite VH-tunnus Pikavalinta Luokat
Kirjoita tähän maan KAKSIkirjaiminen lyhenne.
pakollinen vapaaehtoinen vapaaehtoinen pakollinen vapaaehtoinen vapaaehtoinen vapaaehtoinen 1 2 3 4 5


Tarkastele lähtölistoja vierittämällä sivua.
Osallistujat; Luokka 1: He C
01Inkeri Johansen - Jay's Strix
02Hanne Rosten - Aconcagua
03Milja Malmila - Vilihuiskis
04Majina Ansamaa - Sinevan Madeleine
05Krista Ollila (VRL-06858) - Kismetti
06Christine Nilsson - Finansseri
07Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky
08Elviira Kontio (VRL-04000) - Saurus Smallhands di Sierra
09Gea Korjus - Saarma
10Matias Berg - Tegur 2782
11Katherine Jansen - Kingdoom
12Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Unique v.d. Halor
13Eemil Sodantaival (VRL-01436) - Vedette
14Dagnija Liepa (VRL-01436) - Love Story
15Aifric Flockhart (VRL-14859) - K. O. SuperShook
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Lähtölistat; Luokka 1: He C
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Katherine Jansen - Kingdoom
Dagnija Liepa - Love Story
Hanne Rosten - Aconcagua
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Majina Ansamaa - Sinevan Madeleine
Christine Nilsson - Finansseri
Gea Korjus - Saarma
Krista Ollila - Kismetti
Matias Berg - Tegur 2782
Milja Malmila - Vilihuiskis
Icarus Kristiansen - Unique v.d. Halor
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Eemil Sodantaival - Vedette
Osallistujat; Luokka 2: He B
01Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K
02Madeleine Hagen - Tegur 2782
03Anitta Pajusalo - Dannet
04Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus
05Chloette Lambert - Seventh Septima
06Inez Michel (VRL-14970) - Brynhild Hilfrida
07Pihla Järvinen - Kerttiina
08Majina Ansamaa - Valerianan Bardie
09Mandy Sterling (VRL-06858) - So Shy!
10Annika Hietala - Fluganta
11Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love
12Aurora Kallio (VRL-14978) - Onnenkujan Lemminkäinen
13Beata Torvik - Notkelman Usva
14Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli
15Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky
16Annabel Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Cadfael
17Dina Rockleaf (VRL-14975) - Salsas
18Gea Korjus - Saarma
19Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Unique v.d. Halor
20Eemil Sodantaival (VRL-01436) - Vedette
21Silvija Gailis (VRL-01436) - Figaro K
22Dagnija Liepa (VRL-01436) - Love Story
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Lähtölistat; Luokka 2: He B
Silvija Gailis - Figaro K
Inez Michel - Brynhild Hilfrida
Chloette Lambert - Seventh Septima
Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus
Dagnija Liepa - Love Story
Madeleine Hagen - Tegur 2782
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Majina Ansamaa - Valerianan Bardie
Dina Rockleaf - Salsas
Annika Hietala - Fluganta
Emma Kallio - Peace of Love
Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K
Pihla Järvinen - Kerttiina
Mandy Sterling - So Shy!
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Cadfael
Aurora Kallio - Onnenkujan Lemminkäinen
Anitta Pajusalo - Dannet
Gea Korjus - Saarma
Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli
Icarus Kristiansen - Unique v.d. Halor
Eemil Sodantaival - Vedette
Beata Torvik - Notkelman Usva
Osallistujat; Luokka 3: He A
01Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K
02Madeleine Hagen - Tegur 2782
03Anitta Pajusalo - Dannet
04Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus
05Kasper Hallamaa - JS Blossom
06Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
07Oskari Käkiharju - Barely Holding On
08Pauliina Sajasalo - Romanco
09Inez Michel (VRL-14970) - Brynhild Hilfrida
10Milja Malmila - Polte
11Pihla Järvinen - M.B. Brenin Ddiwethaf
12Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André
13Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero
14Toby Oaks (VRL-06858) - Betrayal
15Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone
16Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
17Annika Hietala - A.H. Ducado
18Annika Hietala - Fluganta
19Ísak Björnsson - Airborn Falcor
20Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora
21Julie Dahlby - Obsidian
22Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
23Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur
24Thomas Sund - Pohjolan Hyssy
25Sierra Monterrosa (VRL-11124) - Besmirch Thrill
26Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It
27Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Pomeranssi
28Danjel Sakelainen (VRL-14975) - Rockleaf White Christmas
29Sonia Stordahl - Bomullburr
30Anja Roihaja - Eileen
31Johan Paijonmaa - Bajonet
32Silvija Gailis (VRL-01436) - Figaro K
33Violette Costa - Kielokummun Pikku Prinsessa
34Valerio Giordano - Belle de Briego
35Viivi Purola - EC Barina
36Viivi Purola - LH Atonement
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Lähtölistat; Luokka 3: He A
Silvija Gailis - Figaro K
Inez Michel - Brynhild Hilfrida
Valerio Giordano - Belle de Briego
Kasper Hallamaa - JS Blossom
Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
Reija Käkiharju - Mörkövaaran Raivorakkaus
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
Madeleine Hagen - Tegur 2782
Jemiina Rajala - Skywards André
Anja Roihaja - Eileen
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Oskari Käkiharju - Barely Holding On
Ísak Björnsson - Airborn Falcor
Annika Hietala - A.H. Ducado
Johan Paijonmaa - Bajonet
Sierra Monterrosa - Besmirch Thrill
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Annika Hietala - Fluganta
Danjel Sakelainen - Rockleaf White Christmas
Viivi Purola - EC Barina
Milja Malmila - Polte
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur
Ella-Amalie Johansen Storvik - Figaro K
Pauliina Sajasalo - Romanco
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It
Aurora Kallio - Adora
Sonia Stordahl - Bomullburr
Thomas Sund - Pohjolan Hyssy
Pihla Järvinen - M.B. Brenin Ddiwethaf
Anitta Pajusalo - Dannet
Viivi Purola - LH Atonement
Toby Oaks - Betrayal
Julie Dahlby - Obsidian
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Violette Costa - Kielokummun Pikku Prinsessa
Felicia Kastehelmi - Kastehelmen Pomeranssi
Osallistujat; Luokka 4: Va B
01Janika Kortelainen - JB Robinson Crusoe
02Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
03Julie Dahlby - Obsidian
04Oskari Käkiharju - Hey Logan
05Pauliina Sajasalo - Altair
06Dochas Ansamaa - Prudence
07Pietari Linna (VRL-07412) - Dracarys of Edel
08Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
09Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge
10Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone
11Sarah Reyes - JB Mirameir
12Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
13Helene Schneider (VRL-14892) - Furmann RGS
14Silja Seljaranta - Rhede ALT
15Annika Hietala - A.H. Ducado
16Marshall Kozlov - P.T. Barnum
17Grigori Kozlov - Vsevolod KZV
18Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star
19Luisa Monterrosa - Besmirch Thrill
20Editta Mancini - Cestina J&K
21Viivi Purola - Riemer Ghost
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Lähtölistat; Luokka 4: Va B
Sarah Reyes - JB Mirameir
Dochas Ansamaa - Prudence
Grigori Kozlov - Vsevolod KZV
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Silja Seljaranta - Rhede ALT
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Annika Hietala - A.H. Ducado
Janika Kortelainen - JB Robinson Crusoe
Pietari Linna - Dracarys of Edel
Luisa Monterrosa - Besmirch Thrill
Pauliina Sajasalo - Altair
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Viivi Purola - Riemer Ghost
Helene Schneider - Furmann RGS
Editta Mancini - Cestina J&K
Oskari Käkiharju - Hey Logan
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Nikolai Karevaara - Loge
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Julie Dahlby - Obsidian
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Osallistujat; Luokka 5: Va A
01Oskari Käkiharju - Hey Logan
02Chloette Lambert - Rosengårds Pickett
03Milja Malmila - M.B. Bambina
04Milja Malmila - M.B. Vappu
05Frans Kaskimaa - Lind's Liberty
06Pietari Linna (VRL-07412) - Dracarys of Edel
07Sarah Reyes - Fiveofive
08Vilja Kuiri - Sydney
09Vilja Kuiri - Sinevan Concinni
10Chriselda Schneider (VRL-14892) - Prada B
11Inna Paakkanen - Banana Mania
12Kalle Sarén - WH Wannkönig
13Kalle Sarén - Schweringold
14Marshall Kozlov - Ghaggar Hakra
15Grigori Kozlov - Stanimir KZV
16Thomas Sund - Call Letter Blues HRW
17Gillianne Waves - Mozaic v.d. Zelos
18Magnus Antonini - Aragon XVI
19Editta Mancini - Cestina J&K
20Viivi Purola - Love Potion Got Mixed
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Lähtölistat; Luokka 5: Va A
Kalle Sarén - WH Wannkönig
Grigori Kozlov - Stanimir KZV
Kalle Sarén - Schweringold
Gillianne Waves - Mozaic v.d. Zelos
Frans Kaskimaa - Lind's Liberty
Milja Malmila - M.B. Bambina
Viivi Purola - Love Potion Got Mixed
Pietari Linna - Dracarys of Edel
Milja Malmila - M.B. Vappu
Sarah Reyes - Fiveofive
Magnus Antonini - Aragon XVI
Vilja Kuiri - Sydney
Chriselda Schneider - Prada B
Vilja Kuiri - Sinevan Concinni
Thomas Sund - Call Letter Blues HRW
Editta Mancini - Cestina J&K
Oskari Käkiharju - Hey Logan
Inna Paakkanen - Banana Mania
Marshall Kozlov - Ghaggar Hakra
Chloette Lambert - Rosengårds Pickett

virtuaalitalli / virtuaalihevonen
webdesign © M Layouts, muokkaus VRL-08852 & VRL-08942