Sommersolverv 2021
yöttömän yön tapahtumaviikonloppu

Villit estekilpailut 10.7.2021

Esteratsastus la 10.7.

Kilpailupäivä: Lauantai 10.7.2021
Paikka: Shelyes
VIP: Perjantai 9.7.2021
Kilpailutyyppi: Villit kilpailut
Arvontatapa: Lyhyt arvonta
Tapahtumanjärjestäjät
Jassu L. VRL-08942 shelyesyllapito(at)gmail.com
Viivi VRL-08852 stallbrynhild(at)gmail.com

Luokat

Luokka 1.: 60 cm, max. 35 os.
Luokka 2.: 80 cm (Kenttä: Harraste), max. 35 os.
Luokka 3.: 90-100 cm (Kenttä: Tutustumis/Helppo), max. 50 os.
Luokka 4.: 110-115 cm (Kenttä: CIC1/CIC2), max. 70 os.
Luokka 5.: 120-130 cm (Kenttä: CIC3), max. 55 os.
Tutustu tapahtumapaikkaan
Alustava aikataulu

Osallistumisinfo ja rajoitukset

  • Yksi ratsukko saa startata korkeintaan kahdessa eri luokassa per laji, ja vain kerran kummassakin luokassa.
  • Yksi hevonen saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan ratsastaja vaihtuu suoritusten välissä.
  • Sama ratsastaja saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan hevonen vaihtuu suoritusten välissä.
  • Yksi IRL-henkilö saa tuoda kilpailuihin niin monta hahmoa = ratsukkoa = hevosta kuin haluaa.
  • Useamman korkeuden luokissa ratsukko valitsee tarinallisesti korkeuden ennen suoritusta, mutta tätä ei tarvitse ilmoittaa osallistumisessa. Järjestelmä kysyy tällöin ratsukon maksimikapasiteetin, jotta varmistetaan, riittääkö kapasiteetti osallistumaan kenttärankingiin. Kenttärankingiin osallistuessa suoritustaso on kaikille avoimen korkeuden mukainen.
  • Kilpailujen tulokset arvotaan arvontakoneella. Kilpailuissa ei jaeta lisäarpoja. Luokkien minimiosallistujamäärä on 15, ja luokat täytetään tähän asti keksityillä ratsukoilla, jos määrä jää vajaaksi kilpailupäivään mennessä. Noudatamme sijoittuneiden määrityksessä VRL:n suosituksia.
Päiv. 11.6.: Luokkien 3 ja 5 maksimiosallistujamääriä muutettu tämänhetkisen luokkien kiinnostusasteen mukaan: luokasta 3 siirretty kapasiteettia luokkaan 5. Kilpailujen kaikkien luokkien yhteenlaskettu osallistujamaksimi pysyy samana.

Sommersolverv 2021

Vuoden 2021 Sommersolvervin pääosassa ovat monilajikilpailut, joissa kisaillaan kouluratsastuksessa, rataesteillä sekä maastoesteillä. Jokaisen lajin luokkiin voi osallistua vapaasti erikseen, ja kaikkiin kolmeen lajiin kenttäratsastusluokkien mukaisesti osallistuneet ratsukot palkitaan vielä erikseen kenttäratsastuksen pisteytystä hyödyntäen (ks. SSV2021 kenttäranking).


1. sija

2. sija

3. sija

4. sija

5. sija

6.+ sija
Ks. Palkintoruusukkeet
Sinulla ei ole tähän istuntoon talletettua salasanaa. Jos olet ilmoittanut ratsukoita kilpailuihin ja ottanut salasanan talteen, voit poistaa ilmoittautumisia salasanan avulla.
Siirry poistamaan kisaosallistumisia

Osallistumislomake esteille

Vieritä taulukkoa täyttääksesi kaikki kentät.
Maa Ratsastaja VRL-tunnus Hahmosivu Hevonen Hevosen osoite VH-tunnus Pikavalinta Luokat
Kirjoita tähän maan KAKSIkirjaiminen lyhenne.
pakollinen vapaaehtoinen vapaaehtoinen pakollinen vapaaehtoinen vapaaehtoinen vapaaehtoinen 1 2 3 4 5
Kapasiteetti: cm


Tarkastele lähtölistoja vierittämällä sivua.
Osallistujat; Luokka 1: 60 cm
01Anitta Pajusalo - Dannet
02Milja Malmila - Myrskylän Merenhuiske
03Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite
04Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love
05Aurora Kallio (VRL-14978) - Onnenkujan Lemminkäinen
06Beata Torvik - Notkelman Usva
07Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli
08Disa Sund - Pohjolan Hyssy
09Amelie Chaput (VRL-01436) - Rosegarden's Necromancer
10Silvija Gailis (VRL-01436) - Baron Dante
11Dagnija Liepa (VRL-01436) - Roasted Hellwater
12Iitu Caraneva - Rusvaka
13Hilla Bergvall - SHS Tranebær
14Aifric Flockhart (VRL-14859) - K. O. SuperShook
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Lähtölistat; Luokka 1: 60 cm
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Milja Malmila - Myrskylän Merenhuiske
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Amelie Chaput - Rosegarden's Necromancer
Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite
Emma Kallio - Peace of Love
Silvija Gailis - Baron Dante
Aurora Kallio - Onnenkujan Lemminkäinen
Dagnija Liepa - Roasted Hellwater
Anitta Pajusalo - Dannet
Iitu Caraneva - Rusvaka
Disa Sund - Liinahaan Tähti-Tuuli
Disa Sund - Pohjolan Hyssy
Beata Torvik - Notkelman Usva
Osallistujat; Luokka 2: 80 cm
01Inkeri Johansen - Jay's Strix
02Madeleine Hagen - Tegur 2782
03Anitta Pajusalo - Dannet
04Ella Olkisuo - Polar
05Inez Michel - Līdija
06Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite
07Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love
08Christine Nilsson - Finansseri
09Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky
10Elviira Kontio (VRL-04000) - Saurus Smallhands di Sierra
11Gea Korjus - Saarma
12Anja Roihaja - Eileen
13Amelie Chaput (VRL-01436) - Rosegarden's Necromancer
14Silvija Gailis (VRL-01436) - Baron Dante
15Dagnija Liepa (VRL-01436) - Roasted Hellwater
16Hilla Bergvall - SHS Tranebær
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Lähtölistat; Luokka 2: 80 cm
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Madeleine Hagen - Tegur 2782
Anja Roihaja - Eileen
Inez Michel - Līdija
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Christine Nilsson - Finansseri
Ella Olkisuo - Polar
Amelie Chaput - Rosegarden's Necromancer
Fiia Nolvi - Poniniemen Esperite
Emma Kallio - Peace of Love
Silvija Gailis - Baron Dante
Dagnija Liepa - Roasted Hellwater
Anitta Pajusalo - Dannet
Gea Korjus - Saarma
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Osallistujat; Luokka 3: 90-100 cm
01Hanne Rosten - Aconcagua
02Matilda Norberg - Blodeuwedd Lights
03Juuso Sherman - Seventh Septima
04Måns Lundström - Gobbericy
05Inez Michel - Līdija
06Milja Malmila - Vilihuiskis
07Jasu Lakkahalla - Valerianan Pyromancer
08Kurt Blom (VRL-06858) - Blueberry's Bicante
09Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone
10Amira Fuglesang - Rosegarden’s Scintilla
11Fiia Nolvi - Priton Rasskheda
12Elias Hilvan - Lynchburg Cablegram
13Marshall Kozlov - P.T. Barnum
14Ísak Björnsson - Airborn Falcor
15Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora
16Joakim Helland - Roermond
17Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur
18Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky
19Annabel Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Cadfael
20Gea Korjus - Saarma
21Matias Berg - Tegur 2782
22Katherine Jansen - Kingdoom
23Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Jazzdemon Lumos
24Donielle Bianchi - JB Sacrifice
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
Lähtölistat; Luokka 3: 90-100 cm
Jasu Lakkahalla - Valerianan Pyromancer
Juuso Sherman - Seventh Septima
Joakim Helland - Roermond
Katherine Jansen - Kingdoom
Hanne Rosten - Aconcagua
Donielle Bianchi - JB Sacrifice
Inez Michel - Līdija
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Ísak Björnsson - Airborn Falcor
Icarus Kristiansen - Jazzdemon Lumos
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur
Fiia Nolvi - Priton Rasskheda
Aurora Kallio - Adora
Elias Hilvan - Lynchburg Cablegram
Måns Lundström - Gobbericy
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Cadfael
Gea Korjus - Saarma
Matias Berg - Tegur 2782
Amira Fuglesang - Rosegarden’s Scintilla
Milja Malmila - Vilihuiskis
Matilda Norberg - Blodeuwedd Lights
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Kurt Blom - Blueberry's Bicante
Osallistujat; Luokka 4: 110-115 cm
01Hanne Rosten - Aconcagua
02Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
03Matilda Norberg - Tigerlily
04Kasper Hallamaa - JS Blossom
05Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
06Oskari Käkiharju - Barely Holding On
07Majina Ansamaa - Waywick
08Tino Lakkahalla - He iti te mea hanga
09Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André
10Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero
11Toby Oaks (VRL-06858) - Betrayal
12Anton Seljavaara - Kallan Sycamore
13Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone
14Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
15Sara Harju (VRL-14912) - Igoryok
16Simon Granlund (VRL-14892) - Oblivion
17Dmitriy Kozlov - Ghaggar Hakra
18Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora
19Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star
20Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
21Joakim Helland - Roermond
22Joakim Helland - AD Hominem
23Cecilia Eriksen - Quand Revient L'Été FRA
24Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Pomeranssi
25Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It
26Sonia Stordahl - Bomullburr
27Salma Stjärndahl (VRL-03360) - Bonnie KN
28Donielle Bianchi - JB Sacrifice
29Valerio Giordano - Belle de Briego
30Donielle Bianchi - Jacadi Silvers
31Viivi Purola - EC Barina
32Viivi Purola - LH Atonement
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
Lähtölistat; Luokka 4: 110-115 cm
Valerio Giordano - Belle de Briego
Kasper Hallamaa - JS Blossom
Cecilia Eriksen - Quand Revient L'Été FRA
Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
Joakim Helland - Roermond
Hanne Rosten - Aconcagua
Jemiina Rajala - Skywards André
Donielle Bianchi - JB Sacrifice
Joakim Helland - AD Hominem
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Oskari Käkiharju - Barely Holding On
Sara Harju - Igoryok
Anton Seljavaara - Kallan Sycamore
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Donielle Bianchi - Jacadi Silvers
Simon Granlund - Oblivion
Dmitriy Kozlov - Ghaggar Hakra
Majina Ansamaa - Waywick
Viivi Purola - EC Barina
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It
Matilda Norberg - Tigerlily
Aurora Kallio - Adora
Sonia Stordahl - Bomullburr
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Viivi Purola - LH Atonement
Toby Oaks - Betrayal
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Tino Lakkahalla - He iti te mea hanga
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Felicia Kastehelmi - Kastehelmen Pomeranssi
Osallistujat; Luokka 5: 120-130 cm
01Milla-Riina Arokoski - JB Indi
02Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
03Oskari Käkiharju - Costa Rica
04Reija Käkiharju - Mahtipöntinen
05Matilda Norberg - Tigerlily
06Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
07Harrie Chapman - Seventh Ruddy
08Vilja Hoivisto - JB Heavens
09Pauliina Sajasalo - Altair
10Milja Malmila - Kastanjan Gallant
11Milja Malmila - M.B. Carabella
12Kerttu Ylikruuvi - Bobcat
13Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou
14Tino Lakkahalla - M.B. Clementine
15Dochas Ansamaa - Prudence
16Jenna Ahmo (VRL-07412) - Amnesia At
17Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
18Anton Seljavaara - Kallan Sycamore
19Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge
20Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
21Simon Granlund (VRL-14892) - Oblivion
22Eva Granlund (VRL-14892) - Vernell
23Dmitriy Kozlov - Konstantin
24Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star
25Joakim Helland - AD Hominem
26Joachim Jansen - Megara
27Disa Sund - Karkadann
28Billy Center - Fantom Hills
29Jesse Jansen - K.D. Moraine
30Tijs Schepper - Tournai
31Salma Stjärndahl (VRL-03360) - Bonnie KN
32Icarus Kristiansen (VRL-01436) - Priton Religija
33Amelie Chaput (VRL-01436) - Vulst af Rid
34Viivi Purola - LH Kafafljine
35Viivi Purola - LH Atonement
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
Lähtölistat; Luokka 5: 120-130 cm
Milja Malmila - M.B. Carabella
Billy Center - Fantom Hills
Dochas Ansamaa - Prudence
Disa Sund - Karkadann
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Joakim Helland - AD Hominem
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
Oskari Käkiharju - Costa Rica
Harrie Chapman - Seventh Ruddy
Dmitriy Kozlov - Konstantin
Icarus Kristiansen - Priton Religija
Joachim Jansen - Megara
Anton Seljavaara - Kallan Sycamore
Reija Käkiharju - Mahtipöntinen
Amelie Chaput - Vulst af Rid
Vilja Hoivisto - JB Heavens
Simon Granlund - Oblivion
Tijs Schepper - Tournai
Jenna Ahmo - Amnesia At
Milla-Riina Arokoski - JB Indi
Pauliina Sajasalo - Altair
Eva Granlund - Vernell
Kerttu Ylikruuvi - Bobcat
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Matilda Norberg - Tigerlily
Salma Stjärndahl - Bonnie KN
Viivi Purola - LH Atonement
Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Nikolai Karevaara - Loge
Tino Lakkahalla - M.B. Clementine
Jesse Jansen - K.D. Moraine
Viivi Purola - LH Kafafljine
Milja Malmila - Kastanjan Gallant

virtuaalitalli / virtuaalihevonen
webdesign © M Layouts, muokkaus VRL-08852 & VRL-08942