Sommersolverv 2021
yöttömän yön tapahtumaviikonloppu

Villit maastoestekilpailut 10.7.2021

Maastoesteratsastus su 11.7.

Kilpailupäivä: Sunnuntai 11.7.2021
Paikka: Brynhild
VIP: Lauantai 10.7.2021
Kilpailutyyppi: Villit kilpailut
Arvontatapa: Lyhyt arvonta
Tapahtumanjärjestäjät
Jassu L. VRL-08942 shelyesyllapito(at)gmail.com
Viivi VRL-08852 stallbrynhild(at)gmail.com

Luokat

Luokka 1.: 50-60 cm, max. 35 os.
Luokka 2.: 70 cm (Kenttä: Harraste), max. 35 os.
Luokka 3.: 90-95 cm (Kenttä: Tutustumis/Helppo), max. 70 os.
Luokka 4.: 100 cm (Kenttä: CIC1), max. 35 os.
Luokka 5.: 110-120 cm (Kenttä: CIC2/CIC3), max. 70 os.
Tutustu tapahtumapaikkaan
Alustava aikataulu

Osallistumisinfo ja rajoitukset

  • Yksi ratsukko saa startata korkeintaan kahdessa eri luokassa per laji, ja vain kerran kummassakin luokassa.
  • Yksi hevonen saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan ratsastaja vaihtuu suoritusten välissä.
  • Sama ratsastaja saa startata korkeintaan neljä kertaa per laji. Myös samassa luokassa saa startata useamman kerran, kunhan hevonen vaihtuu suoritusten välissä.
  • Yksi IRL-henkilö saa tuoda kilpailuihin niin monta hahmoa = ratsukkoa = hevosta kuin haluaa.
  • Useamman korkeuden luokissa ratsukko valitsee tarinallisesti korkeuden ennen suoritusta, mutta tätä ei tarvitse ilmoittaa osallistumisessa. Järjestelmä kysyy tällöin ratsukon maksimikapasiteetin, jotta varmistetaan, riittääkö kapasiteetti osallistumaan kenttärankingiin. Kenttärankingiin osallistuessa suoritustaso on kaikille avoimen korkeuden mukainen.
  • Kilpailujen tulokset arvotaan arvontakoneella. Kilpailuissa ei jaeta lisäarpoja. Luokkien minimiosallistujamäärä on 15, ja luokat täytetään tähän asti keksityillä ratsukoilla, jos määrä jää vajaaksi kilpailupäivään mennessä. Noudatamme sijoittuneiden määrityksessä VRL:n suosituksia.

Sommersolverv 2021

Vuoden 2021 Sommersolvervin pääosassa ovat monilajikilpailut, joissa kisaillaan kouluratsastuksessa, rataesteillä sekä maastoesteillä. Jokaisen lajin luokkiin voi osallistua vapaasti erikseen, ja kaikkiin kolmeen lajiin kenttäratsastusluokkien mukaisesti osallistuneet ratsukot palkitaan vielä erikseen kenttäratsastuksen pisteytystä hyödyntäen (ks. SSV2021 kenttäranking).


1. sija

2. sija

3. sija

4. sija

5. sija

6.+ sija
Ks. Palkintoruusukkeet

Osallistumisaika on päättynyt. Tulokset tulleet.

Tulokset seurattiin livenä SSV2021 Discord-palvelimella 12.7. alkaen klo. 19:00. Jos et päässyt paikalle tai jos haluat uudelleenelää kisalivekokemuksen, voit käynnistää kisasimulaattorin käyttämällä alla olevia nappeja! Discordissa luokan 1 eli 50-60 cm:n selostus alkoi tästä viestistä.
Valmiit tulokset näet painamalla ensimmäistä alla olevaa nappia.



Paras maastoesteratsukko
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 1: 50-60 cm (15 os., 3 sijoittuu, ihanneaika 02:34)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love 0,0 vp – 02:23.72
Dagnija Liepa (VRL-01436) - Roasted Hellwater 0,0 vp – 02:33.81
Beata Torvik - Notkelman Usva0,8 vp – 02:35.65
Emily Sterrenbos (VRL-14868) - GH Silver Storm2,8 vp – 02:40.25
Aurora Foss - Sumun Ronja 3,2 vp – 02:41.40
Aifric Flockhart (VRL-14859) - K. O. SuperShook 3,2 vp – 02:41.62
Aurora Kallio (VRL-14978) - Onnenkujan Lemminkäinen 4,8 vp – 02:45.36
Linnea Purovirta - Brynhild Verdandi6,4 vp – 02:49.46
Valtteri Rokka - Shawq 9,2 vp – 02:56.40
Amelie Chaput (VRL-01436) - Rosegarden's Necromancer 20,0 vp – 02:32.15
Hilla Bergvall - SHS Tranebær 23,6 vp – 02:42.61
Sara Bakke - Brynhild Snøbær24,8 vp – 02:45.93
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi 37,6 vp – 03:17.03
Lucas Eide - Rafaleer51,2 vp – 03:01.45
Roze Valiukevičius - Vertigo53,6 vp – 03:07.25
Lähtölistat; Luokka 1: 50-60 cm
Aurora Foss - Sumun Ronja
Beata Torvik - Notkelman Usva
Emma Kallio - Peace of Love
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi
Linnea Purovirta - Brynhild Verdandi
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Emily Sterrenbos - GH Silver Storm
Aurora Kallio - Onnenkujan Lemminkäinen
Roze Valiukevičius - Vertigo
Valtteri Rokka - Shawq
Dagnija Liepa - Roasted Hellwater
Lucas Eide - Rafaleer
Amelie Chaput - Rosegarden's Necromancer
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Sara Bakke - Brynhild Snøbær
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 2: 70 cm (24 os., 4 sijoittuu, ihanneaika 03:00)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Inkeri Johansen - Jay's Strix 0,8 vp – 03:01.04
Elviira Kontio (VRL-04000) - Saurus Smallhands di Sierra 4,0 vp – 03:09.53
Emma Kallio (VRL-14978) - Peace of Love 5,2 vp – 03:12.85
Maeve Walsh (VRL-14677) - One Man Show 6,0 vp – 03:14.48
Christine Nilsson - Finansseri 7,2 vp – 03:17.62
Vilma Kavalniemi - Cranogwen Cattell 7,6 vp – 03:18.23
Aleksi Vaalavuo - Selah 10,4 vp – 03:25.98
Julianna Haapala - The end of the road 12,8 vp – 03:31.25
Sini Lillilä (VRL-06858) - Dyantha’s Chilly 13,2 vp – 03:32.21
Silvija Gailis (VRL-01436) - Baron Dante 13,2 vp – 03:32.51
Varpu Riikonen - Pihlajan Krystal14,8 vp – 03:36.01
Sonja Kitti (VRL-14313) - Warepia's Charmboy 15,2 vp – 03:37.34
Anitta Pajusalo - Dannet 22,8 vp – 03:06.07
Ada Granstad - Kototallin Myytti 26,4 vp – 03:15.36
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi 26,4 vp – 03:15.95
Dagnija Liepa (VRL-01436) - Roasted Hellwater 27,2 vp – 03:17.76
Amelie Chaput (VRL-01436) - Rosegarden's Necromancer 28,4 vp – 03:20.44
Hilla Bergvall - SHS Tranebær 30,0 vp – 03:24.27
Emily Sterrenbos (VRL-14868) - GH Silver Storm31,6 vp – 03:28.81
Aava Heljänne - Malibu ox 32,0 vp – 03:29.82
Gea Korjus - Saarma 40,0 vp – 02:59.81
Varpu Riikonen - Korpin Kultakutrihylätty
Aleksi Vaalavuo - Shazerac keskeyttää
Lähtölistat; Luokka 2: 70 cm
Gea Korjus - Saarma
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Aleksi Vaalavuo - Shazerac
Julianna Haapala - The end of the road
Emma Kallio - Peace of Love
Silvija Gailis - Baron Dante
Aleksi Vaalavuo - Selah
Anni Heljala - Kulkurin Viimeinen Valssi
Christine Nilsson - Finansseri
Varpu Riikonen - Korpin Kultakutri
Ada Granstad - Kototallin Myytti
Vilma Kavalniemi - Cranogwen Cattell
Varpu Riikonen - Pihlajan Krystal
Emily Sterrenbos - GH Silver Storm
Tuomas Ihalainen - Halataan Kun Tavataan
Dagnija Liepa - Roasted Hellwater
Amelie Chaput - Rosegarden's Necromancer
Hilla Bergvall - SHS Tranebær
Anitta Pajusalo - Dannet
Maeve Walsh - One Man Show
Aava Heljänne - Malibu ox
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Sini Lillilä - Dyantha’s Chilly
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 3: 90-95 cm (22 os., 4 sijoittuu, ihanneaika 03:25)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Dina Rockleaf (VRL-14975) - Lucifer Morningstar 0,0 vp – 03:15.15
Milja Malmila - Vilihuiskis 0,0 vp – 03:17.21
Hanne Rosten - Aconcagua 0,0 vp – 03:18.56
Kiira Jokela - Ukonmaan Jyrinä 0,0 vp – 03:19.59
Vilma Kavalniemi - Cranogwen Cattell 0,0 vp – 03:19.85
Henna Hannukainen (VRL-06858) - Virmalan Roihu 0,0 vp – 03:20.37
Emily Daukes (VRL-12295) - Cioccolato 0,8 vp – 03:26.07
Amira Fuglesang - Rosegarden’s Scintilla 3,2 vp – 03:32.22
Annabel Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Cadfael 4,8 vp – 03:36.07
Mila Usvapelto (VRL-14868) - Nana's Froyo Yolo7,6 vp – 03:43.59
Katherine Jansen - Kingdoom 8,4 vp – 03:45.66
Anja Roihaja - Mass Percussion xx 20,8 vp – 03:26.52
Matias Berg - Tegur 2782 26,4 vp – 03:40.59
Aleksi Vaalavuo - Selah 26,4 vp – 03:40.78
Aleksi Vaalavuo - Shazerac 27,6 vp – 03:43.72
Silvija Gailis (VRL-01436) - Baron Dante 28,4 vp – 03:45.63
Kiira Veiskonen - Shizrtinez 30,0 vp – 03:49.72
Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora 34,0 vp – 03:59.97
Gea Korjus - Saarma 52,8 vp – 03:56.76
Sierra Monterrosa (VRL-11124) - D.E. Dostoevsky 54,0 vp – 03:59.19
Lähtölistat; Luokka 3: 90-95 cm
Dina Rockleaf - Lucifer Morningstar
Amira Fuglesang - Rosegarden’s Scintilla
Kiira Jokela - Ukonmaan Jyrinä
Matias Berg - Tegur 2782
Gea Korjus - Saarma
Hanne Rosten - Aconcagua
Aurora Kallio - Adora
Aleksi Vaalavuo - Shazerac
Silvija Gailis - Baron Dante
Silvia Kurjensalo - Lovingtillthemorning
Aleksi Vaalavuo - Selah
Vilma Kavalniemi - Cranogwen Cattell
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Cadfael
Katherine Jansen - Kingdoom
Tuomas Ihalainen - Halataan Kun Tavataan
Mila Usvapelto - Nana's Froyo Yolo
Emily Daukes - Cioccolato
Milja Malmila - Vilihuiskis
Henna Hannukainen - Virmalan Roihu
Anja Roihaja - Mass Percussion xx
Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky
Kiira Veiskonen - Shizrtinez
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 4: 100 cm (24 os., 4 sijoittuu, ihanneaika 05:12)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Sylvia Silfvast - Gleanntán Whirligig 0,0 vp – 04:59.21
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra 0,0 vp – 04:59.25
Silvia Kurjensalo - Primrose 0,0 vp – 04:59.41
Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star 0,0 vp – 04:59.97
Ira Rantalahti - Ruostelilja 0,0 vp – 05:00.62
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi 0,0 vp – 05:03.69
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - SB Autumn Colours0,0 vp – 05:04.02
Vilma Kavalniemi - Crane Chrysaor 0,0 vp – 05:04.84
Jemiina Rajala (VRL-07412) - Skywards André 0,0 vp – 05:07.21
Marc Di Bianchi - Balaclava xx 0,0 vp – 05:07.34
Mila Usvapelto (VRL-14868) - Nana's Froyo Yolo0,0 vp – 05:11.75
Sonia Stordahl - Bomullburr 0,4 vp – 05:12.74
Felicia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastehelmen Pomeranssi 0,8 vp – 05:13.10
Jacki Cartagena - Imprezzei Prime 2,0 vp – 05:16.66
Annie Pihlaja - Paradise2,8 vp – 05:18.05
Astlyr Myhrvold (VRL-11016) - Silverstone3,2 vp – 05:19.31
Tuomas Ihalainen - Lancelot 21,2 vp – 05:14.18
Sylvia Silfvast - Ellesmore Liptona 23,6 vp – 05:20.27
Jemiina Rajala (VRL-07412) - Heldegrads Romero 30,0 vp – 05:36.99
Cecilia Kastehelmi (VRL-04000) - Kastanjan Catch It 47,2 vp – 05:29.61
Viivi Purola - EC Barina 51,6 vp – 05:40.13
Aurora Kallio (VRL-14978) - Adora 52,8 vp – 05:43.58
Valerio Giordano - Belle de Briego hylätty
Lähtölistat; Luokka 4: 100 cm
Jemiina Rajala - Skywards André
Viivi Purola - EC Barina
Ira Rantalahti - Brandubh Scothchorcra
Sylvia Silfvast - Ellesmore Liptona
Aurora Kallio - Adora
Ira Rantalahti - Ruostelilja
Silvia Kurjensalo - Primrose
Astlyr Myhrvold - Silverstone
Jacki Cartagena - Imprezzei Prime
Annie Pihlaja - Paradise
Sylvia Silfvast - Gleanntán Whirligig
Silvia Kurjensalo - Lovingtillthemorning
Reija Käkiharju - Sumulan Tähtilordi
Felicia Kastehelmi - Kastehelmen Pomeranssi
Valerio Giordano - Belle de Briego
Jemiina Rajala - Heldegrads Romero
Mila Usvapelto - Nana's Froyo Yolo
Vilma Kavalniemi - Crane Chrysaor
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Sonia Stordahl - Bomullburr
Elena Sterrenbos - SB Autumn Colours
Tuomas Ihalainen - Lancelot
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It
Marc Di Bianchi - Balaclava xx
Näet lähtölistat ja tulokset vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 5: 110-120 cm (35 os., 5 sijoittuu, ihanneaika 06:10)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Dochas Ansamaa - Prudence 0,0 vp – 05:50.53
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro 0,0 vp – 05:52.72
Viivi Purola - LH Kafafljine 0,0 vp – 05:53.37
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen0,0 vp – 05:55.79
Oskari Käkiharju - Barely Holding On 0,0 vp – 05:57.94
Flynn Daley - Gleanntán Chewits 0,0 vp – 05:58.95
Kitty Loop - Una Delm 0,0 vp – 06:02.73
Vilma Kavalniemi - Crane Chrysaor 0,0 vp – 06:05.89
Mikael Gren - Sneak Attack xx0,0 vp – 06:08.35
Toby Oaks (VRL-06858) - Betrayal 0,0 vp – 06:08.82
Mikaela Björk (VRL-14677) - Zyphria v.h. Zotterhal 0,0 vp – 06:08.85
Naella Wahlman - Rimfrost RBN 2,4 vp – 06:15.29
Riikka Kallio (VRL-14978) - Clayrell´s Star 2,4 vp – 06:15.88
Flynn Daley - Gleanntán Gallchobhar 3,2 vp – 06:17.45
Ekaterina Golovka - Aim Civvies Prime 4,0 vp – 06:19.61
Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante 4,4 vp – 06:20.95
Lucia Hernández (VRL-14975) - Punta de flecha 4,4 vp – 06:20.97
Viivi Purola - EC Barina 5,2 vp – 06:22.31
Silvia Kurjensalo - Primrose 6,0 vp – 06:24.42
Anttoni Harva - Velveteen Prime 7,2 vp – 06:27.02
Felix Altermatt - Restless Bananashake GEA 20,0 vp – 06:02.40
Kian Darrow - Leona Coup xx 22,8 vp – 06:16.27
Naella Wahlman - Anya RR 25,2 vp – 06:22.69
Tuomas Ihalainen - Lancelot 26,0 vp – 06:24.42
Elena Sterrenbos (VRL-14868) - SB Autumn Colours26,4 vp – 06:25.13
Oskari Susi - Bifrons 28,0 vp – 06:29.44
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon 29,2 vp – 06:32.81
Meeri Hamara - Afterglow 31,6 vp – 06:38.48
Nikolai Karevaara (VRL-13876) - Loge 45,2 vp – 06:22.06
Kian Darrow - Twelfth Night Coup 46,8 vp – 06:26.31
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 47,6 vp – 06:28.50
Kasper Hallamaa - JS Blossom 48,0 vp – 06:29.06
Jacki Cartagena - Venividivici Prime 57,6 vp – 06:53.01
Viivi Purola - LH Atonement 58,4 vp – 06:55.91
Lähtölistat; Luokka 5: 110-120 cm
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Viivi Purola - EC Barina
Lucia Hernández - Punta de flecha
Felix Altermatt - Restless Bananashake GEA
Viivi Purola - LH Kafafljine
Nikolai Karevaara - Loge
Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante
Silvia Kurjensalo - Primrose
Anttoni Harva - Velveteen Prime
Ekaterina Golovka - Aim Civvies Prime
Jacki Cartagena - Venividivici Prime
Dochas Ansamaa - Prudence
Mikaela Björk - Zyphria v.h. Zotterhal
Toby Oaks - Betrayal
Kasper Hallamaa - JS Blossom
Kitty Loop - Una Delm
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Naella Wahlman - Rimfrost RBN
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Oskari Käkiharju - Barely Holding On
Kiira Veiskonen - Cloudfield Casimiro
Kian Darrow - Twelfth Night Coup
Vilma Kavalniemi - Crane Chrysaor
Riikka Kallio - Clayrell´s Star
Flynn Daley - Gleanntán Gallchobhar
Naella Wahlman - Anya RR
Elena Sterrenbos - SB Autumn Colours
Alexiina Center - Orange Wood's Lumious
Flynn Daley - Gleanntán Chewits
Oskari Susi - Bifrons
Viivi Purola - LH Atonement
Tuomas Ihalainen - Lancelot
Meeri Hamara - Afterglow
Mikael Gren - Sneak Attack xx
Kian Darrow - Leona Coup xx

virtuaalitalli / virtuaalihevonen
webdesign © M Layouts, muokkaus VRL-08852 & VRL-08942