Villit maastoeste-kilpailut 10.7.2022

Aika ja paikka

Sunnuntai 10.7.2022
VIP Torstai 7.7. klo 23:59

Info

Villit kilpailut
Lyhyt arvonta, ei lisäarpoja
Jassu L. VRL-08942, @
Alustava aikataulu (tulossa)

Luokat

  1. 50–60 cm
  2. 70 cm
    Harr.aste
  3. 90–95 cm
    Tut.ustumis
    Helppo
  4. 100 cm
    CIC1
  5. 110–120 cm
    CIC2
    CIC3

Ilmoittautuminen on sulkeutunut.

Tulokset seurattiin livenä 11.7.2022 tapahtuman Discord-palvelimella. Ensimmäisen luokan selostukset alkavat tästä viestistä.

Huom. Inhimillisen unohduksen vuoksi alle 90 cm luokista ei poikkeuksellisesti annettu virhepisteitä liian nopeasta (yli 20s ero) ajasta kuten kilpailusääntöjen mukaan kuuluisi, pahoittelut sekaannuksesta! :)

Näytä valmiit tulokset Kisasimulaattori (luokka 1) Luokka 2 Luokka 3 Luokka 4 Luokka 5
Näet lähtölistat vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 1: 50-60 cm (18 os., 4 sijoittuu, ihanneaika 02:35)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Isabella Berg - Cinderella0,0 vp – 02:19.81
Emilia Lähteenmäki - Rosaline LaNi 0,0 vp – 02:20.48
Sofia Kultasaari - Redstone xx 0,0 vp – 02:25.43
Liisi Kallaste - Aabel 0,0 vp – 02:25.74
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook 0,0 vp – 02:28.38
Lennart Rönnqvist - OWR Mozilla 1,2 vp – 02:37.18
Arlo Casadei - RTK J'adore Venise5,2 vp – 02:47.63
Kristina Vuoksela - Ymmladdwr Dewr 8,0 vp – 02:54.94
Luciana Pérez - K. O. Here We Go Again 12,4 vp – 03:05.36
Sofia Kultasaari - Misery Is My Middlename 12,8 vp – 03:06.12
Hilma havu - Blue moon14,8 vp – 03:11.57
Icarus Kristiansen - Pius Lumos 29,0 vp – 03:09.95
Amanda Koskinen - Kaunisrannan Melody 29,6 vp – 02:58.44
Saana Purola - Susipihan Onnenhilu 48,0 vp – 02:54.59
Jade Koskinen - Max frà Jakurkeskeyttää
Lähtölistat; Luokka 1: 50-60 cm
Isabella Berg - Cinderella
Icarus Kristiansen - Pius Lumos
Hilma havu - Blue moon
Liisi Kallaste - Aabel
Kristina Vuoksela - Ymmladdwr Dewr
Luciana Pérez - K. O. Here We Go Again
Sofia Kultasaari - Misery Is My Middlename
Saana Purola - Susipihan Onnenhilu
Arlo Casadei - RTK J'adore Venise
Emilia Lähteenmäki - Rosaline LaNi
Devora Falcen - Corazón de la noche
Sofia Kultasaari - Redstone xx
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Lennart Rönnqvist - OWR Mozilla
Devora Falcen - Niño del infierno
Jade Koskinen - Max frà Jakur
Enzio Carangelo - BL Girasol De Seville
Amanda Koskinen - Kaunisrannan Melody
Näet lähtölistat vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 2: 70 cm (20 os., 4 sijoittuu, ihanneaika 02:58)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Saana Purola - Susipihan Hiirenvirna 0,0 vp – 02:33.68
Henna Hannukainen - Virmalan Roihu 0,0 vp – 02:54.33
Helga Solberg - RTK Hallelujah Handsome0,8 vp – 02:59.00
Icarus Kristiansen - Pius Lumos 1,2 vp – 03:00.86
Felicia Kastehelmi - Räiskyvän Pirunpolkka 3,2 vp – 03:05.85
Viljo Karonen - Credello's Bismarck 4,4 vp – 03:08.38
Helga Solberg - RTK Magpie Maniac17,8 vp – 03:04.59
Hanne Rosten - Rafaeela 19,8 vp – 03:09.47
Hannele Järviluoma - Credello’s Wicked Winner20,0 vp – 02:39.12
Milja Malmila - Tervatsarina 20,0 vp – 02:53.61
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra 20,0 vp – 02:55.43
Matilda Autio - Rosegarden's Chivalrous 24,8 vp – 03:09.62
Mona Sergjeholm - Lots of Love26,4 vp – 03:13.81
Kristina Vuoksela - Lõke 28,8 vp – 03:19.15
Heini Porter - ZV's Okänd soldat 29,8 vp – 03:34.04
Elina Lahti - Arrows31,2 vp – 03:25.21
Beata Torvik - Notkelman Usva 56,8 vp – 03:39.84
Jade Lehtonen - Moonshine’s gloria hylätty
Devora Clegg - Jaloviina keskeyttää
Lähtölistat; Luokka 2: 70 cm
Devora Clegg - Jaloviina
Elina Lahti - Arrows
Mona Sergjeholm - Lots of Love
Felicia Kastehelmi - Räiskyvän Pirunpolkka
Kristina Vuoksela - Lõke
Hannele Järviluoma - Credello’s Wicked Winner
Icarus Kristiansen - Pius Lumos
Helga Solberg - RTK Magpie Maniac
Devora Falcen - Corazón de la noche
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Heini Porter - ZV's Okänd soldat
Henna Hannukainen - Virmalan Roihu
Hanne Rosten - Rafaeela
Saana Purola - Susipihan Hiirenvirna
Viljo Karonen - Credello's Bismarck
Jade Lehtonen - Moonshine’s gloria
Matilda Autio - Rosegarden's Chivalrous
Milja Malmila - Tervatsarina
Helga Solberg - RTK Hallelujah Handsome
Beata Torvik - Notkelman Usva
Näet lähtölistat vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 3: 90-95 cm (27 os., 5 sijoittuu, ihanneaika 03:24)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Oskari Käkiharju - Valerianan Hadeharia 0,0 vp – 02:57.57
Mari puroma - Biggy bank0,0 vp – 02:58.19
Naella Wahlman - Riginaetta 0,0 vp – 02:58.24
Lidia Railakka - Marchioness 0,0 vp – 02:58.29
Vera Karonen - Edwins Bummer 0,0 vp – 03:16.20
Katherine Jansen - Kingdoom 5,2 vp – 03:36.89
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Kajastava 5,6 vp – 03:37.28
Felicia Kastehelmi - Räiskyvän Pirunpolkka 6,4 vp – 03:39.85
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy 8,0 vp – 03:43.12
Inkeri Johansen - Jay's Strix 8,4 vp – 03:44.27
Matilda Autio - Rosegarden's Chivalrous 12,4 vp – 03:54.38
Ekaterina Golovka - Priton Djinn 13,2 vp – 03:56.55
Sasha Falcen - NRH Halvmåne 15,6 vp – 04:02.04
Heini Porter - ZV's Okänd soldat 20,0 vp – 02:56.46
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook 20,0 vp – 03:02.35
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra 20,0 vp – 03:15.26
Felicia Kastehelmi - Fridan Eränkävijä 20,0 vp – 03:22.62
Voitto Juvanto - Hamaran Aphrodite 20,0 vp – 03:22.78
Devora Clegg - Jaloviina 22,0 vp – 03:28.67
Melissa Rossholm - Rh Costa del Sol30,8 vp – 03:50.87
Riona McCarthy - One Man Show 40,0 vp – 03:21.10
Thyra-Jorunn Koss - Arete Onca xx 46,8 vp – 03:40.16
Ava Pulkkanen - Zenzi hylätty
Henna Havumäki - JB Berryboost hylätty
Milja Malmila - Vilihuiskis hylätty
Oskar Henderson - Cressida keskeyttää
Lähtölistat; Luokka 3: 90-95 cm
Devora Clegg - Jaloviina
Felicia Kastehelmi - Räiskyvän Pirunpolkka
Emilia Lähteenmäki - Rosaline LaNi
Elviira Kontio - Saurus Smallhands di Sierra
Katherine Jansen - Kingdoom
Heini Porter - ZV's Okänd soldat
Sasha Falcen - NRH Halvmåne
Oskari Käkiharju - Valerianan Hadeharia
Thyra-Jorunn Koss - Arete Onca xx
Matilda Autio - Rosegarden's Chivalrous
Inkeri Johansen - Jay's Strix
Melissa Rossholm - Rh Costa del Sol
Ekaterina Golovka - Priton Djinn
Oskar Henderson - Cressida
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Kajastava
Voitto Juvanto - Hamaran Aphrodite
Vera Karonen - Edwins Bummer
Ava Pulkkanen - Zenzi
Milja Malmila - Vilihuiskis
Aifric Flockhart - K. O. SuperShook
Lidia Railakka - Marchioness
Sonja Kitti - Warepia's Charmboy
Naella Wahlman - Riginaetta
Henna Havumäki - JB Berryboost
Felicia Kastehelmi - Fridan Eränkävijä
Mari puroma - Biggy bank
Riona McCarthy - One Man Show
Näet lähtölistat vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 4: 100 cm (32 os., 5 sijoittuu, ihanneaika 05:14)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Rosabella Autio - Scamander HAH 0,0 vp – 04:40.25
Eemeli Wilkman - Dragon Lady HAH 0,0 vp – 04:46.75
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Michigan 0,0 vp – 04:51.48
Luukas Nieminen - Sasfészek GA 0,0 vp – 04:54.82
Thyra-Jorunn Koss - Arete Onca xx 0,0 vp – 04:59.83
Vilhelm Routakorpi - Renaissance Couture0,0 vp – 05:12.17
Sonia Stordahl - Bomullburr 4,4 vp – 05:24.17
Nicholas Rose - Infamous Packer 6,4 vp – 05:29.90
Marshall Kozlov - Bring me my toast xx6,8 vp – 05:30.92
Sofia Kultasaari - Stormseeker 11,2 vp – 05:41.13
Lukas Henderson - Hiraeth 12,8 vp – 05:45.04
Kristina Vuoksela - Loisteen Kuutar 12,8 vp – 05:45.91
Olivia Arpiainen - Advance 17,6 vp – 05:57.70
Nicholas Rose - Nox Lovecraft 17,6 vp – 05:57.72
Vilja Hoivisto - Honey Berry Sling 20,0 vp – 04:53.36
Marshall Kozlov - P.T. Barnum 20,0 vp – 04:55.11
Vera Karonen - Zero to Hero 20,0 vp – 04:59.83
Ester Saarela - Queen of Hearts 25,6 vp – 05:27.78
Eerika Meriluoto - Quicksilver ox 29,2 vp – 05:36.09
Minea Pajari - Aura M! 33,2 vp – 05:46.28
Hannele Järviluoma - BAFF Out Of Grace35,0 vp – 05:08.57
Sasha Falcen - Square Hammer 40,0 vp – 04:42.06
Thyra-Jorunn Koss - Ox xx 40,0 vp – 04:58.78
Reija Käkiharju - Saariston Jalokehrä 40,0 vp – 06:03.47
Juuso Sherman - Seventh Inkytinky 41,6 vp – 05:17.88
Reetta Kallio - Trick'o'Treat 47,6 vp – 06:22.21
Julianna Haapala - MGE Valsefrangaiçe 58,0 vp – 05:58.48
Felicia Kastehelmi - Fridan Eränkävijä 66,0 vp – 06:18.51
Lukas Henderson - Cavalier hylätty
Lähtölistat; Luokka 4: 100 cm
Ester Saarela - Queen of Hearts
Kristina Vuoksela - Loisteen Kuutar
Reetta Kallio - Trick'o'Treat
Nicholas Rose - Nox Lovecraft
Kristina Vuoksela - Pöystilän Hallusinaatio
Olivia Arpiainen - Advance
Thyra-Jorunn Koss - Ox xx
Eerika Meriluoto - Quicksilver ox
Juuso Sherman - Seventh Inkytinky
Vilhelm Routakorpi - Renaissance Couture
Sonia Stordahl - Bomullburr
Marshall Kozlov - Bring me my toast xx
Rosabella Autio - Scamander HAH
Eemeli Wilkman - Dragon Lady HAH
Reija Käkiharju - Saariston Jalokehrä
Sofia Kultasaari - Stormseeker
Lukas Henderson - Hiraeth
Marshall Kozlov - P.T. Barnum
Luukas Nieminen - Sasfészek GA
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Michigan
Julianna Haapala - MGE Valsefrangaiçe
Nicholas Rose - Guardian of the Galaxy
Iiris Järviluoma - ALVS Veittijärven Veitikka
Thyra-Jorunn Koss - Arete Onca xx
Vera Karonen - Zero to Hero
Felicia Kastehelmi - Fridan Eränkävijä
Vilja Hoivisto - Honey Berry Sling
Minea Pajari - Aura M!
Hannele Järviluoma - BAFF Out Of Grace
Sasha Falcen - Square Hammer
Nicholas Rose - Infamous Packer
Lukas Henderson - Cavalier
Näet lähtölistat vierittämällä sivua.
Tulokset; Luokka 5: 110-120 cm (53 os., 7 sijoittuu, ihanneaika 06:08)
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Michigan 0,0 vp – 05:13.73
Majiná Misang - Viszontlátásra 0,0 vp – 05:16.18
Vilhelm Routakorpi - RTK Mustan Kissan Tango0,0 vp – 05:16.23
Toby Oaks - Betrayal 0,0 vp – 05:40.95
Thyra-Jorunn Koss - Ox xx 0,0 vp – 05:42.83
Oskari Käkiharju - Ediya 0,0 vp – 05:51.11
Oskari Käkiharju - Lord Carmine 0,0 vp – 05:58.52
Rosabella Autio - Scamander HAH 0,0 vp – 06:03.47
Lukas Rönnqvist - BAFF Out Of Grace 0,0 vp – 06:06.07
Mikael Gren - Sneak Attack xx 0,0 vp – 06:06.17
Mary Cannay - Dullahan 0,8 vp – 06:09.50
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 2,4 vp – 06:13.15
Lukas Henderson - Cavalier 12,0 vp – 06:37.35
Peter Holm - D.E. Dostoevsky 12,0 vp – 06:37.45
Olivia Arpiainen - Advance 15,8 vp – 06:09.33
Vladimir Kozlov - Lonesome Glory 20,0 vp – 05:32.05
Ciarán O'Muireadhaigh - Moonless 20,0 vp – 05:40.94
Sofia Kultasaari - Stormseeker 20,0 vp – 05:50.88
Arlo Casadei - RTK Ajaton Aate20,0 vp – 06:01.93
Lex Karlsson - Carnelian Gold NBD 20,0 vp – 06:07.17
Anne-Marie Holmqvist - Toxtricity xx 20,0 vp – 06:57.28
Irene Raine - Grand Visions 20,0 vp – 06:57.58
Arlo Casadei - RTK Royal Grace20,8 vp – 06:09.89
Nikolai Karevaara - Loge 22,4 vp – 06:13.24
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon 22,4 vp – 07:03.18
Naella Wahlman - Flannacán Coup 22,8 vp – 06:14.07
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 23,2 vp – 07:05.79
Irene Raine - Moraina xx 25,2 vp – 06:20.05
Irene Raine - Solomon x 25,2 vp – 07:10.90
Marc Di Bianchi - Balaclava xx26,4 vp – 07:13.96
Julianna Haapala - MGE Valsefrangaiçe 27,6 vp – 07:16.17
Rasmus Alsila - Bertram 30,8 vp – 06:34.92
Pauliina Sajasalo - Jivero 32,8 vp – 06:39.37
Irene Raine - Bubblepop Blues 35,0 vp – 05:35.61
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It 35,0 vp – 05:54.10
Viljo Karonen - BAFF Waldedrudis 38,8 vp – 06:54.68
Eerika Meriluoto - Quicksilver ox 39,2 vp – 06:55.66
Lukas Henderson - Hiraeth 40,0 vp – 05:33.87
Oskar Henderson - Cressida 40,0 vp – 05:38.33
Helka Kannisto - Late Night Kisses 40,0 vp – 05:59.26
Vilhelm Routakorpi - RTK Phoenix Song44,0 vp – 07:07.72
Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar 44,8 vp – 06:19.16
Jere Piippo - Lusö Dorian G 46,4 vp – 07:13.06
Alexiina Center - Orange Wood's Lumious 48,4 vp – 07:18.69
Eemeli Wilkman - Rosengarden's Bumblebee 48,8 vp – 07:19.17
Frederike Svanling - Marilla 60,4 vp – 06:58.18
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen64,8 vp – 07:09.20
Jere Piippo - Rimfrost RBN 65,0 vp – 07:22.99
Joni Arola - Zombie 76,4 vp – 07:38.61
Miia Linkola - Mielikuvitusmatkan MacGyver hylätty
Agnieszka Nadolny - Oizys Prime hylätty
Vilhelm Routakorpi - BAFF Out Of Grace keskeyttää
Reetta Kallio - Derlwen Magic keskeyttää
Lähtölistat; Luokka 5: 110-120 cm
Vladimir Kozlov - Lonesome Glory
Anne-Marie Holmqvist - Toxtricity xx
Oskari Käkiharju - Ediya
Rasmus Alsila - Bertram
Naella Wahlman - Flannacán Coup
Thyra-Jorunn Koss - Ox xx
Mary Cannay - Dullahan
Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar
Toby Oaks - Betrayal
Irene Raine - Moraina xx
Vilhelm Routakorpi - BAFF Out Of Grace
Jere Piippo - Lusö Dorian G
Annabel Kastehelmi - Kastehelmen Michigan
Julianna Haapala - MGE Valsefrangaiçe
Agnieszka Nadolny - Oizys Prime
Eemeli Wilkman - Rosengarden's Bumblebee
Irene Raine - Solomon x
Oskari Käkiharju - Lord Carmine
Joni Arola - Zombie
Reetta Kallio - Derlwen Magic
Lukas Rönnqvist - BAFF Out Of Grace
Oskar Henderson - Cressida
Majiná Misang - Viszontlátásra
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
Alexiina Center - Orange Wood's Lumious
Vilhelm Routakorpi - RTK Phoenix Song
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Arlo Casadei - RTK Royal Grace
Jerita Lunden - Babblybumblybaboon
Olivia Arpiainen - Advance
Ciarán O'Muireadhaigh - Moonless
Eerika Meriluoto - Quicksilver ox
Jere Piippo - Rimfrost RBN
Cecilia Kastehelmi - Kastanjan Catch It
Miia Linkola - Mielikuvitusmatkan MacGyver
Rosabella Autio - Scamander HAH
Irene Raine - Bubblepop Blues
Marc Di Bianchi - Balaclava xx
Ulrich Kiesinger - Pentagon v.d. Leeuwen
Viljo Karonen - BAFF Waldedrudis
Sofia Kultasaari - Stormseeker
Lex Karlsson - Carnelian Gold NBD
Nikolai Karevaara - Loge
Lukas Henderson - Hiraeth
Frederike Svanling - Marilla
Peter Holm - D.E. Dostoevsky
Arlo Casadei - RTK Ajaton Aate
Irene Raine - Grand Visions
Mikael Gren - Sneak Attack xx
Pauliina Sajasalo - Jivero
Vilhelm Routakorpi - RTK Mustan Kissan Tango
Helka Kannisto - Late Night Kisses
Lukas Henderson - Cavalier
Odottaa...
Käynnistä ensimmäinen luokka